Sinem Özkaya Alp
Sinem Özkaya Alp
Psikolog
Üyelik Süresi 7 ay
Bakırköy, İstanbul
905 * * * * * * * * *
İstanbul’da doğup büyüyen Sinem Özkaya Alp, lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Ardından aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüsek lisans tez konusu ”Üniversite Öğrencilerinin Eşcinsellere Yönelik Tutumlarında Toplumsal Cinsiyet Algısının Etkisi” dir.

Lisans eğitimi sırasında 2 yıl boyunca Türkiye’nin en önemli psikiyatri hastanelerinden biri olan Balıklı Rum Hastanesi, Psikiyatri Ana Bilim Dalı Anatolia II erkek yatılı servisinde zorunlu stajını tamamlayarak pek çok psikiyatrist ve psikologla çalıştı. Pek çok şikayetle hastanede yatılı tedavi gören hastaların görüşmelerine gözlemci olarak katılarak deneyim kazandı.

Lisans eğitimi sırasında önyargı ve stereotipleri konu alan 2 farklı araştırmada görev almıştır.

Üniversiteye bağlı gönüllülük kulübünde 2 yıl başkan yardımcılığı yapmış birçok gönüllü çalışmalara imza atmıştır. İhtiyaç sahiplerine ücretsiz danışmanlık vermeyi amaçlayan ‘Herkese Psikoterapi’ projesini geliştirmiştir. Proje kapsamında 2017’den bu yana birçok danışan ile seanslarını gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Kurumsal firmalarda çalışan ve yöneticilere danışmanlık, eğitim ve seminerler vermektedir.

Psikolog Sinem Özkaya Alp, 2016’dan itibaren çeşitli danışmanlık ve eğitim merkezinde bireysel psikoterapi, evlilik ve çift alanlarında terapilerini yürüttükten sonra kendi psikolojik danışmanlık merkezi olan Psikomental Psikoloji’yi kurmuştur.

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.