Andulasyon Terapi Nedir? – Elif Bilgin Baş

Andulasyon Terapi Nedir? – Elif Bilgin Baş

Diyetisyen Elif Bilgin Baş, andulasyon terapi hakkında bilgi veriyor, ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bu video ile açıklıyor.

Andulasyon terapi ne için kullanılmaktadır?

Almanya’da uygulanan bir terapi yöntemidir. Bütünsel incelme, kilo kaybı, kilo kaybının dengeli olması, verilen kilonun geri alınmaması, sindirim sisteminin düzene girmesi, vücuttaki ağrıların azaltılması, hastalıkla ilgili faktörlerin azaltılması için kullanılan bir yöntemdir. Andulasyon terapiye girdiğinizde 15 dakika da sanki 2.5 saatlik yürüyüş yapmış gibi kan dolaşımınız hızlanır.

Giderek daha fazla fizyoterapist, kronik ağrıyı hafifletmek için andulasyon tedavisi sunmaktadır. Bu tedavi sırasında özel bir masaj yatağı üzerindesiniz. 15 ila 30 dakika boyunca değişen darbeli titreşimler ve kızılötesi derin ısıdan oluşan bir program alırsınız. Andulasyon tedavisi, diğer şeylerin yanı sıra, osteoartrit, romatoid artrit, sırt ağrısı, fibromiyalji, nöropati ve osteoporozdan muzdarip kişilerde kullanılır. Andulasyon tedavisi sadece semptomlarla savaşabilen ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olan ek bir tedavidir.

Andulasyon terapi tam olarak nedir?

Andulasyon, kronik ağrıyı gidermek için on yıldan fazla bir süredir kullanılan biyofiziksel bir terapidir. Etki mekanizması, alternatif ve darbeli titreşimlerin ve kızılötesi derinlik ısısının bir kombinasyonuna dayanmaktadır. Andulasyon tedavisi vücutta titreşim yaratan dalgaları kızılötesi ışınlarının ısısıyla birleştiren gelişmiş bir sistemdir. Bu ısı, titreşimlerin dokulara daha derin nüfuz etmesini sağlar. Titreşimleri tüm vücudunuzda hissetmenize rağmen, vücudun belirli bölümleri birden fazla programla tedavi edilebilir.

Belirtilerinize bağlı olarak, fizyoterapist boyun, omuz veya sırtınızdaki etkiyi daha güçlü hale getirebilir. Tedavi sırasında rahat bir andulasyon yatağına yatay olarak yatarsınız. Bir tedavi 15 ila 30 dakika sürer. Ağrı şikayetlerini sürdürülebilir bir şekilde gidermek için kısa sürede birden fazla tedaviye ihtiyaç vardır. Fizyoterapistler andulasyon terapisinin danışanların yüzde 80’i için iyi bir sonuç verdiğini bildirmekteler.

Andulasyon terapiye ne kadar devam etmek gerekiyor?

Andulasyon terapisi aldığınızda aynı zamanda 1 saat spor yapmış gibi bir etki yaşarsınız. Kilo vermede zorlanıyorum, metabolizmam yavaş, yürüyüş yapamıyorum diyorsanız Andulasyon terapisi sizin için en sağlıklı yöntem. Biz andulasyon terapiye girdiğinizde sizlere ortalama 14 seanslık bir protokol uyguluyoruz.

Elif-Bilgin-Baş-Andulasyon

Diyetisyen Elif Bilgin Baş’ın Megareform’daki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisinin instagram hesabını görmek için buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.