Evde Nasıl Kilo Alınmaz – Tuba Feyza Avcı

Evde Nasıl Kilo Alınmaz – Tuba Feyza Avcı

Diyetisten Feyza Nur Avcı, Evde Nasıl Kilo Alınmaz konulu röportajında karantina diyeti hakkında ipuçları paylaşıyor.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhabalar. Ben Tuba Feyza Avcı. Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarıyla mezun oldum. 3 ay boyunca İngiltere Surrey Üniversitesi’nde Avrupa Birliği tarafından yürütülen Clymbol, Rediclaim ve Kronik Yorgunluk Sendromu üzerine araştırmalara katılarak hem yabancı dilimi hem de mesleki bilgi ve becerilerimi geliştirdim.

Mezun olduktan 1 hafta sonra Bahçelievler Aile hastanesinde Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği ile iş hayatıma başladım. Özel hastane ve klinik tecrübelerime en son Medicalpark ile son verip Nişataşı’nda kendi kliniğimde bireysel ve kurumsal hizmetler vermekteyim.

Uzun süre Evde kalanlar kişilerde çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkıyor ve sorunların başında da sürekli yemek yemek ve hareket etmemek, yani kilo almak geliyor. Ama endişelenmeyin bağışıklığı düşürmeden de diyet yapmak mümkün üstelik börek bile yiyerek. Şimdi karantina diyeti var.

Gayet çıtır çıtır hem sağlıklı hem kilo aldırmayan çok lezzetli bir börek olacak. Aslında hem virüsten hem de kilo almaktan korunabiliriz.

Corana virüsten korunmak için milyonlar eve kapandı. Eve kapandığımız zamanlarda kendimizi izole bir şekilde virüsten korumayı başardık ancak fazla kilolardan korumayı pek başaramadık.

O yüzden yediğimize içtiğimize kilomuza dikkat etmemiz gerekiyor.

Özelikle kadınlarımız görünen o ki sosyal medyada yemek yapma yarışına girdi. Pastalar börekler ekmek yapanlar…

Ekmek yapma olaylarını birazcık bırakalım.

Bu da ne demek ev halkı için fazla kilo demek. Peki bu fazla kiloları nasıl vereceğiz?

Evde bağışıklığı düşürmeden diyet yapmak mümkün. Sabah uyandığımızda muhakkak yumurta yiyelim. 3 yemek kaşığı kadar lor peyniri. Ara öğün olarak kahve ve meyve tüketebiliriz. Öğleni atlamak yerine hafif şeylerle geçiştirirsek tokluk da daha uzun süre kalmış olacak.

Bir kase sebze çorbası olabilir. Kelle paça ve tavuk suyu çorbası bağışıklığımızı güçlendiren çorbalar. Akşam yemeğinde daha çok sebze yemekleri ve kuru baklagil yemekleri tüketebiliriz. Evde nasıl kilo alınmaz diye düşünen izleyicilerimizin bu maddelere dikkat etmesi önemli.

Ne dedik? Evde bağışıklığı düşürmeden kilo vermek mümkün mü dedik? Evet, mümkün denildi. Peki börek, kek hiç mi yemeyeceğiz? Yiyeceğiz. Hem de bu böreği kilo almadan yiyeceğiz.

Börek, sağlıklı atıştırmalık, detoks içeceği tarifleri için videoyu izleyebilirsiniz.

evde kilo nasıl alınmaz

Uzmanın Megareform profil sayfasını incelemek için; Tuba Feyza Avcı

Kendisinin Instagram hesabını görmek için buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.