Astrolojiye Yolculuk – Anet Mankeoğlu

Astrolojiye Yolculuk – Anet Mankeoğlu

Değerli Astrolog Anet Mankeoğlu, astroloji dalı hakkında konuştu ve astrolojiyi kendi hayatında nasıl deneyimlediğini Türkiye’nin Mega değişim sitesi Megareform’a anlattı.

1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba.. Adım Anet Mankeoğlu. 2004 yılından bu yana aktif bir şekilde psikolojik astroloji dalında danışmanlık yapmaktayım. Ayrıca bu alanda eğitim de vermekteyim. Kendi geliştirdiğim yöntemlerle farklı seans türlerim var.


2. Astrolojiye olan ilginizi ilk ne zaman fark ettiniz?

Astrolojiye ilgim çocukluk yıllarında başladı. Arkadaşlarımın ve öğretmenlerimin doğum tarihlerini ve burçlarını ezbere bilirdim. Bu onları tanıma yöntemimdi bir nevi. Yetişkin yaşlarda yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile haritamı yorumlatıp ders almaya başladım. 4 yıl ders aldıktan sonra danışmanlık yapmaya karar verdim.

3. Astroloji alanında uzmanlaşmaya başladıktan sonra sizin hayatınızda neler değişti, hangi alanlarda açılım oldu?

Öncelikle bu öğreti kendi hayatımda türlü açılımlar yarattı. Kendimi ve diğerlerini yargılamadan, daha objektif bir şekilde tanımak, kabul etmek, farklılıklara hoşgörü geliştirmek konularında büyük adımlar attım bu sayede. Ama en önemlisi astroloji, kişinin kendisini tanımasında büyük bir rehber diyebilirim.

4
. Astroloji son zamanlarda oldukça popüler bir dal oldu, siz bu ilgiyi nasıl yorumluyorsunuz?

Aslında insanların geneli birilerinin onlara neler olup biteceğinin söylenmesini bekliyor. Kimse kusuruma bakmasın bunu söylediğim için ama bu bana, sorumluluk almadan hazıra konmak gibi geliyor. Böyle düşündüğüm için zaten astrolojinin psikolojik olan dalını seçtim. Çünkü kişinin irade özgürlüğüne inanıyorum ve herkesin kendi gelişimi için birinin ağzından çıkacak şeye bağımlı olmak yerine kendisi için çok şey yapabileceği kanısındayım.

5. Danışanlarınız en çok hangi sorunlarla ilgili veya nasıl bir hissiyatla size başvuruyor?
Genellikle kendini daha iyi tanımak isteyenler danışıyor, bazen ilişki veya iş konusunda sorun yaşayan, spesifik olarak bu konulara değinmek isteyenler de oluyor.

6. Sizi takip ettiğimiz kadarıyla, bir yandan da sürekli kendinizi geliştirmek adına çalışmalarınız var. Ve alanınızla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye çabalıyorsunuz. Bu konuda son zamanlarda neler yapıyorsunuz, hangi çalışmalara odaklanıyorsunuz?

Çok fazla okuyorum, eğitimlere katılıyorum, kendim araştırıyorum, notlar alıyorum, dosyalıyorum, tekrar tekrar okuyorum, öğrenmeye devam ediyorum ki aktarabileyim.

7
. Kendi özel yaşamınızda ve arkadaşlıklarınızda uzmanlığınızdan faydalandığınız ve kişiler hakkında analiz yaptığınız durumlar oluyor mu?
Neler gözlemliyorsunuz ve neler fark ediyorsunuz?

Elbette.. Her daim, yakın arkadaşlar arasında astroloji konusu konuşuyoruz. Bazıları seminerlerime katıldıkları için neredeyse uzman olmuş durumdalar. Her toplantıda veya çoğu telefon görüşmesinde mutlaka konu haritalardaki bazı unsurlara gelir, yorumlar yapılır. Fark ettiğim en belirgin şey ise yakın çevremdeki insanlarla hemen hemen aynı zorluklar ve aynı öğretilere sahip olduğumuz.


8. Siz hayatınızdaki dalgalı dönemleri nasıl atlatıyorsunuz? Astrolojiyi kendi hayatınızda nasıl deneyimliyorsunuz?

Bir konunun uzmanı olmak o konuyla ilgili sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor maalesef. Bizim farkımız kendi artı ve eksi yanlarımızı bilip, başa çıkamadığımız konuları henüz ilk aşamasındayken fark ederek stresli süreçlerin uzamasına engel olabilme yetisi diyebilirim. Konuyu biliyoruz, eksiğimizi de. Bence tek fark bu. “İşte yine sınav geldi” diyerek dersine çalışmış bir öğrenci misali bir nebze daha bilinçli geçmek sınavı diyebiliriz.

Psikolojik Astroloji Danışmanı Anet Mankeoğlu’nun Megareform’daki profiline buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisinin Instagram sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.