Bilinçaltı ve Travmaların Hayatımıza Etkisi – Bilge Karadeniz

Bilinçaltı ve Travmaların Hayatımıza Etkisi – Bilge Karadeniz

Yazar, eğitmen ve bilinçaltı okuma uzmanı Bilge Karadeniz bilinçaltı ve travmaların hayatımıza etkilerini anlatıyor.

Sunucu: Konuğumuz bilinçaltı okuma uzmanı Bilge Karadeniz. Bilge hanım bir bilinçaltı okuma uzmanı tam olarak ne yapar?

Bilge Karadeniz: Bilinçaltı yaşadığımız travmaları, iyi yada kötü olayları kaydeder. Bilinçaltı mevcut duruma o kadar çok alışmıştır ki yeniye adapte olmaya izin vermez. Sen ne zaman ‘Kalkıyorum’ ‘haydi bismillah’ dersen, içten bir ses ‘Dur ya sen alışmıştın bu hale, ne yapıyorsun’ der. Çünkü değişime direnç gösterir. Ben de onu vurgulamaya çalışıyorum. Yapmayın, pes etmeyin düşünmeyin diyorum. Bu tarz açıklamalarla kişilere farkındalıklar katmaya çalışıyorum.

Sunucu: Düşünceyi değiştirmek o kadar kolay gibi gelmiyor bana. Kötü bir şey düşünürken hadi ben bunu değiştirip iyi bir şey düşüneyim dersem zaten kötü bir şey düşünmem.

Bilge Karadeniz: Farkındalık işte orada başlıyor. Geçen gün bir şey paylaştım. Siyahlar içindeysen beyazlara odaklan. Yani her taraf siyah olabilir, ama senin orada seçeneklerin var. Mesela kendinizi çok negatif hissettiğiniz ve “içim çok sıkılıyor” dediğiniz anlarda derin bir nefes alıp düşüncenizi pozitife çevirebilirsiniz.

Sunucu: 21 gün olumlaması nedir biraz anlatabilir misiniz?

Bilge Karadeniz: Beyin komutu 21 gün sonra alıyor bilinçaltına. Bu kanıtlanmış bir şey. Bu yüzden olumlamalara 21 gün süreyle devam etmek gerekiyor.

Sunucu: Benim çok tanıdığım var zengin, güzel, süper imkanları olan kişiler, ama bir çoğu kendi içlerinde çok mutsuzlar.

Bilge Karadeniz: Ben Polyana olun demiyorum. Kötü bir süreç yaşıyorsanız, o sürecin içine girin. Ben bunu neden yaşıyorum, ne yapmam gerekiyor diye düşünün. Ama bunlar geçecek diyerek bunlara takılmadan pozitife çevirmek lazım.

Sunucu: Bilge hanım, sizin su ile ilgili çalışmalarınız var. Acaba gerçek su mu içiyoruz, içtiğimiz sular ne kadar faydalı?

Bilge Karadeniz: Japon bir bilim adamı bir deney yapmış. Önüne 2 bardak su koymuş. Bu sulardan birine 3 gün boyunca seni seviyorum demiş. Diğerine de 3 gün boyunca senden nefret ediyorum demiş. Su yer yüzündeki en iletken madde. Çünkü biz sudan yaratıldık ve kainatın %90’ı sudan oluşuyor. Su bizim beynimizde, kanımızda her yerimizde var.

Su iletken bir madde olduğu için içtiğimiz suyu da düzenlememiz gerekiyor. Esas canlı olan su akarsudan akan sudur. Suyun alfabesi varmış ve beynimiz su kütlesinin içinde yer alıyor. Hani derler ya kendine kötü söz söyleme, neyi söylersen onu çekersin.

Bilinçaltı ve travmaların hayatımızdaki etkisi gerçekten çok fazla. Yani sen kendine ne söylersen beyin bunu duyup faaliyete geçiriyor. Bu yüzden içtiğimiz su canlı su olursa hücrelerimiz yenileniyor. Hem hücrelerimiz yenilendiği için hastalıklardan arınıyoruz, hem de beyin suyumuz yenilendiği için daha iyi bir hayat yaşıyoruz. Bu yüzden canlı su içmemiz çok faydalı.

Sunucu: Peki İstanbul’da canlı suyu nereden bulacağız?

Bilge Karadeniz: Akarsulardan mavi cam şişelere doldurarak yada su sızdıran toprak testiden içersek suyu temizlemiş oluruz.

Bilge-Karadeniz-meditasyon

Bilinçaltı okuma uzmanı Bilge Karadeniz’in Megareform’daki ilanlarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kendisinin Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.