Merve Özacar – Negatif Kayıtlar Nelerdir?

Merve Özacar – Negatif Kayıtlar Nelerdir?

Sema Baysal: Thetahealing eğitmeni Merve Özacar. Hoş geldiniz. Öncelikle sizi tanımak istiyoruz.

Merve Özacar: 1988 İstanbul doğumluyum, radyo televizyon mezunuyum. Birkaç yıl medya sektöründe çalıştıktan sonra çalışmaya ara verdim. Daha sonra oğlum doğdu. Ona nasıl daha faydalı olurum diye düşünürken 2. üniversite olarak çocuk gelişimi okumaya karar verdim. Kendini sürekli geliştirmeyi seven ve kişisel gelişime önem veren biriyim. O dönemlerde yoga ve meditasyonla ilgilendim ve daha sonrasında thetahealing ile tanıştım.

Sema Baysal: Theta Healing Nedir?

Merve Özacar: Theta Healing yaşamlarımızı fiziksel, duygusal ve ruhsal anlamda çözümlemek, dönüştürmek istediğimiz durumlara Theta beyin dalgasındayken uyguladığımız bir meditasyon tekniğidir. Theta beyin dalgası biz rüyadayken olduğumuz bir haldir. Beta frekansıdır, günlük yaşantımızda olduğumuz bizi bir hayli yoran bir haldir.

Sema Baysal: Peki negatif kayıtlar nelerdir?

Merve Özacar: Anne karnından itibaren 0-6 yaş arasında ilk oluşum başlıyor. Anne karnındakı hislerimiz bizim ilerleyen zamanlarda nelerle karşılaşacağımızın habercisi oluyor. Anne o dönemde huzursuz, sıkıntılı bir hamilelik geçiriyorsa bu bebeğe ister istemez yansıyabiliyor ve bu tarz duyguları meditasyonla iyileştirme yoluna gidiyoruz.

Sema Baysal: Peki negatif kayıtlar nasıl ortaya çıkıyor?

Merve Özacar: Kas testi denilen bir test var. Bu bir enerji testidir aslında. Bunu uygularız. Bedenimiz bize gerçekleri gösterir. Evetimizi veya hayırımızı gösterir. Sonrasında soru cevap olarak ilerleriz.

Sema Baysal: Negatif kayıtlar nasıl değişir?

Merve Özacar: Özel bir meditasyon tekniği ile beyin dalgamızı thetaya alıyoruz ve sonrasında bilinçaltı kayıtlarımız daha fazla yüzeye çıkmış oluyor. Mesela genelde zihnimizde para zor kazanılır diye bir program oluşturuyoruz. Günlük hayatımızda çokça negatif söylemde bulunuyoruz ve bunlar ister istemez bilinçaltımıza kaydoluyor. Ve biz bu para zor kazanılır düşüncesini içselleştirdikçe, karşımıza hep parayı zor kazanacağımız deneyimler çıkıyor. Sözcüklerin gücü çok önemli. Neyi nasıl istediğimizi iyi bilmeliyiz. His yüklemesi dediğimiz teknik ile danışanlardan negatif düşünceleri çıkartıp, zihinlerine para kazanmanın kolay olduğunu olumlu şekilde yüklüyoruz.

Sema Baysal: Thetahealing kimlere uygulanıyor?

Merve Özacar: Aslında thetahealing 7den 70e herkes uygulanabilir fakat çocuk yaş grubundakiler için öncelikle aileleriyle görüşüp uygulamak daha doğru olur.

Sema Baysal: Thetahealing seanı ne kadar sürmekte?

Merve Özacar: 30-60 dakika arası değişmekte. Kişiye bir seansta da sorununa çözüm bulabilir, birkaç seans da olabilir. Seans süresi kişiden kişiye değişebiliyor.

Sema Baysal: Danışanlarınız hangi konular için sizden seans talebi bulunuyor?

Merve Özacar: Bolluk bereket, ruh eşi yada günlük hayattaki herhangi bir konudan dolayı gelebiliyorlar. Sudan korkuyorum, yüzmekten korkuyorum diye gelip altından bambaşka şeyler çıkabiliyor.

Sema Baysal: Salgından dolayı insanlar yaşamlarını dijital ortama taşıdı. Siz o zamanlar seanslarınızı nasıl gerçekleştirdiniz?

Merve Özacar: Süreç elbette her sektörde olduğu gibi bizi de online eğitime sürekledi. Tabiiki insan bir temas halinde olmak istiyor, fakat gördüğün, enerjilerin uyuştuğu takdirde ona da alışıyor. Danışanlar da eğitim almak isteyenler de bu online formata kolayca ayak uydurdu.

Online seansların olumlu bir tarafı da, danışanların kendi güvenli ortamlarında olmayı tercih etmeleri. Kesinlikle çok etkisi oluyor. Daha kolaylıkla sonuca ulaşabiliyoruz. O ilk görüşmedeki tedirginlik olmuyor ve çok daha kolaylıkla iletişim sağlayabiliyoruz.

Merve-Özacar-Thetahealing

Thetahealing uzmanı Merve Özacar’ın Megareform’daki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisinin Instagram hesabına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.