Theta Healing Nedir? – Devrim Kasimi

Theta Healing Nedir? – Devrim Kasimi

Theta Healing nedir?

Theta Healing, bir meditasyonel bir süreçtir. Yaratan aracılığıyla odaklanmış dua ile fiziksel, psikolojik ve ruhsal şifa yaratan bir meditasyonel süreçtir. Ve bu meditasyonel süreç, bize çeşitli içine girmiş olduğumuz ve kıramadığımız, bir türlü geçemediğimiz o…

İşte döngülerden kurtulmamıza ve özgürleşmemize yardımcı olur. Kendimizden kendimize yaptığımız yolculukta aslında çok önemli adımlardan bir tanesidir, Theta Healing. Ve Theta Healing seminerinde çok güzel konulara değiniyoruz, çok fazla konumuz var. Üç gün sürüyor seminerlerimiz. Üç tam gün diyebiliriz. Sabah 10:00 – 16:30 arası veya 19:00 – 23:30 arası yapıyoruz biz eğitimleri. Genellikle eğitime katılanlarla, katılımcılarımla belirliyorum saatleri.

Sizin eğitimlerinizde saatlerin pek fazla belirtilmediğini görüyoruz. Bunun sebebi nedir?

Onun için paylaştığımda, Theta Healing seminerini paylaştığımda saat pek fazla yazmaz, bunun sebebi o. Katılmak isteyen kişilerle beraber bu saatimizi ve saat dilimini belirliyoruz. Ve üç gün sürüyor dediğim gibi. Üç gün boyunca, özellikle ilk iki gün çok fazla, çok yoğun bir bilgi akışı oluyor. Tabi bu sırada öğrencilerim kısa süre içerisinde bu verdiğim eğitimlerle beraber, bu seminerde alması gerekenleri çok kolaylıkla alabiliyor.

Sezgisel okumalardan da biraz bahseder misiniz?

İlk günde sezgisel okuma yapıyoruz çünkü biz. Sezgisel okumaları neden ilk güne koydukları konusunda birazcık şeydim, tedirgindim. Ve hani ‘Acaba olabilir mi, olmaz mı?’ şeyleriyle, endişeleriyle aslına bakarsanız bu eğitimi vermeye başlamıştım ama çok kısa sürede gördüm ki, öğrencilerim kolaylıkla sezgisel okuma yapabiliyorlar. Ve sadece tabi ki okumalarla bitmiyor. Az önce de bahsettim ama yayın kesildiği için üzerinden tekrar şöyle bir geçelim.

Kas testine bakılıyor değil mi ?

Sezgisel okumanın yanı sıra aslında en önemli konu, bize o demin de bahsettiğimiz döngülerimizden, çıkamadığımız döngülerimizden çıkmamıza fayda sağlıyor. Hem de saniyeler içerisinde, çok kısa bir süre içerisinde dönüştürmemize olanak tanıyor, Theta Healing meditasyonu. Bunun haricinde başka şeylere bakıyoruz. Kas testi yapıyoruz. Kendi inançlarımıza, özellikle kendi üzerimizde çalışırken, kendi üzerimizde hangi inanç kalıpları var ise onlarla ilgili net ve kolaylıkla bilgi alabilmek ve kendimize doğrulayabilmek belki de, için kas testini öğreniyoruz.

Sözcüklerin ve düşüncelerin gücü üzerinde gerçekten uzunca bir süre duruyoruz. Çünkü bu şifa ve okumaların ana hatlarını oluşturuyor. Ve sonrasında beyin dalgaları üzerinde duruyoruz. İşte bildiğiniz gibi artık her yerde de olan bir bilgi bu, dört tane beyin dalgası var. Bunlardan bir tanesi Delta, onun üzerinde hemen Theta, Alfa ve Gama şeklinde sıralanıyor.

Hangi beyin dalgalarına odaklanıyorsunuz?

Tabi biz burada diğer üç beyin dalgasının üzerinde durmuyoruz. En çok durduğumuz Theta beyin dalgası. Çünkü biz, o size bahsettiğimiz, o meditasyonel süreci gerçekleştirdiğimizde yani Theta Healing meditasyonunu gerçekleştirdiğimizde, beyin dalgalarımızı çok kısa süre içerisinde Theta beyin dalgasına indirgeyebiliyoruz.

Theta beyin dalgası aslında hepimizin çok net bir şekilde sabah kalktığımızda ve gece yatağa yattığımızda çok net farkında olduğumuz bir süreçtir. Hani o uykuyla uyanıklık arasında olan, hem burayı algıladığınız hem rüya alanını algıladığınız an var ya, işte o anlarda beyin dalgaları Theta düzeyinde salınım yapıyorlar. Ve bu zaman dilimleri gerçekleşirken çok çok kıymetli yaratım yapabileceğiniz ve dilek dilemeniz gereken aslında, daha şey bir…

Yalın bir tabirle dilek dilemeniz gereken, yaratım yapabileceğiniz en önemli, en kıymetli anlar. İşte bu meditasyon sayesinde biz, o beyin dalgalarına kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Onun haricinde psişik duyular ve çakralar üzerinde duruyoruz. Çünkü yaptığımız meditasyon sırasında, özellikle çakra noktalarını kullandığımız için onları çok iyi biliyor olmamız gerekiyor. Daha sonra özgür irade, birlikte yaratım ve gözlemlemeyle ilgili konuşuyoruz.

Var oluş seviyeleri de diğer ilgi çeken bir konu değil mi?

Tanıklık yapmakla ilgili konuşuyoruz. Yedinci var oluş… Var oluş seviyeleri hakkında uzun uzun konuşuyoruz. Çünkü var oluş seviyeleri aslında Theta Healing’ in felsefesini oluşturuyor. Ve bu bize bambaşka bir bakış açısı sağlıyor, var oluş seviyeleri hakkında bilgi sahibi olmak. Tabi Theta Healing tekniğini yaparken, inanç seviyeleri üzerinde çalışırken, dört inanç seviyesi üzerine çalışıyoruz.

Bu birçok metadolojiden de Healing’ i ayıran önemli detaylardan bir tanesidir. Bizlerde bütün inançlarımızın kayıt edildiği dört inanç seviyesi var, arkadaşlar. Yani bunlar ne? Beynimizin ön tarafında -öz inanç seviyesi diyoruz buna- burası doğduğumuz andan şu ana kadar olan tüm davranışlar, duygular, dışarıdan öğrendiklerimiz, ailemizden öğrendiklerimizin kayıt edildiği ve sürekli böyle çalan ve bizim…

Hayatımızı o kayıtlara göre yönlendiriyoruz, biz farkında olsak da olmasak da. İşte o kayıtlara ulaşmamıza yardımcı oluyor, Theta Healing. Daha sonra, dedik ya dört inanç seviyesi var diye. Dört inanç seviyesinin ikincisi, beynin orta kısmında bulunan genetik seviye. Yani atalarımızdan genetik, DNA yoluyla getirdiklerimiz kayıtlı genetik seviyede. Ve beynimizin alt kısmı, arka beyin olarak da nitelendirdiğimiz ya da işte, savaş veya kaç…

Geçmiş seviye terimini biraz açıklar mısınız?

Eski beyin olarak nitelendirdiğimiz, beynimizin arka kısmı, geçmiş seviye. Yani bu ne demek? Geçmiş seviye kolektiften ve/veya geçmiş yaşamlarımızdan getirdiğimiz kayıtlar arkadaşlar. Ve en son olarak da ruhsal seviye var. Ve bu ruhsal seviyede tam kalp çakramızın olduğu ve bizim bütünümüzü etkileyen, enerji alanımız etkileyen kayıtlar.

Aslında bizim tüm yaşantımız, bu dört inanç seviyesinde kayıtlı olan kök inançların etrafında dönüyor. Onlarda ne varsa… Yani dört inanç seviyemizde neler kayıtlıysa… Aslında bizim hayatımız, hayat şeklimiz, karakter yapımız, kişiliğimiz, huylarımız hepsi onlara bağlı. Ve biz, hayatımızda veya kişiliğimizde gölge taraflarımızın farkındaysak ve onları değiştirmek istiyorsak, onları dönüştürmek istiyorsak işte bu dört inanç seviyesi üzerine mutlaka ve mutlaka çalışılması gerekiyor. Ve dediğim gibi Theta Healing’i birçok metadolojiden belki de ayıran en temel özelliklerden bir tanesidir, tüm dört inanç seviyesi üzerinde çalışması ve seminerde bunları detaylarıyla öğreniyoruz.

Uzmanının Megareform profilini incelemek için ; Devrim Kasimi

Kendisinin Instagram profilini görmek için buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.