Banu Kılıç
Banu Kılıç
Psikolog
Üyelik Süresi 10 ay
Kocaeli
905 * * * * * * * * *
Uzmanlık Alanları
Çocuk Danışmanlığı
Ergen Danışmanlık
Bireysel Danışmanlık
Çift Danışmanlığı
Hemen ara! 0530 799 73 41 Randevu al! 0262 332 18 41

Psikolog ve Aile Danışmanı Banu Kılıç ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini doğduğu şehir olan Kocaeli’de, lisans eğitmini Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladı.

Psikolog Banu Kılıç iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Farklı rehabilitasyon merkezlerinde psikolog ve kurum müdürlüğü, kolejde psikolojik danışman ve rehber öğretmenliği, danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak çalışmıştır. Halen bir gazetede köşe yazarlığı da yapmaktadır. Psikolog Banu Kılıç şuan Kocaeli Aile Danışmanlık Merkezi’nde çocuk-ergen bireyler ve aileleri ile çalışıp danışmanlık yapmakta ve psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kariyer yaşamını hayatı boyunca bir süreç olarak gören Kılıç, kendisine destek almak için gelen bireylere daha iyi hizmet sağlamak amacıyla kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

Aile Danışmanlığı Eğitimi
Moxo Dikkat testi
Oyun Terapisi Eğitimi
Türkçe Prep Lisanlı Uygulayıcı Eğitimi
Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi (çocuk-ergen)
Wisc-r Zeka Testi
MMPI (Çok Yönlü Kişilik Testi)
İnsan Kaynakları İşe Alım Testleri
İşaret Dili Eğitimi
DISLEKSİ (öğrenme güçlüğü) Uygulayıcı Eğitimi
Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı
NLP ( Neuro-Linguistic Programme)
Akademik Destek Eğitim
Stresle Baş Etme Yöntemleri
Bender-Gestalt Motor Algı Testi
Gessel Gelişim Testi
Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
CATTEL 2A Zeka Testi
CATTEL 3A Zeka Testi
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Okula Hazırlık Testi
Peabody Kelime Testi
Porteous Labirent Testi
Bir İnsan Çiz Testi
ÇOCUĞUNUZ OKULA BAŞLAMAYA HAZIR MI?

Çocukların mutlu, üretken, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerinde okul hayatının etkisi çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda; öğrenmeye ve okula başlamaya hazır olan çocukların okul hayatları boyunca daha başarılı, mutlu ve uyumlu oldukları görülmüştür.

Okula başlamak genel olarak; zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal açıdan bir olgunluk gerektirir. Bu olgunluğa ulaşmış olan çocukların öğrenim hayatları başarılı olacaktır. Fakat çocuğun okula başlayabilmesi için temel kriter takvim yaşıdır. Bu kriter okula başlamak için önemlidir ancak tek başına yeterli olmamaktadır. Çünkü her çocuğun gelişimi farklıdır. Kalıtımsal özellikler ve çevresel etkenler gelişimi etkilemektedir. Bu nedenle her çocuk okul olgunluğuna aynı yaşta ulaşmaz. Çocuğun okul olgunluğuna ilişkin yeterli olgunluğa erişip erişmediğini bilmeden onu yalnızca takvim yaşına bakarak okula başlatmak öğrencinin başarısızlığına yol açabilmektedir.

Çocuğunuzun okul olgunluğuna erişmiş olması için; önceki yaşantılarından kaynaklanan görsel olgunluk, renk ve şekil algısı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, işitsel ayırt etme, dikkat süresi gibi bireysel farklılıklarını etkileyen özelliklerinin bilinmesi gerekir. Dikkat süresi çok kısa olan, yaşıtlarından daha geç konuşan, gelişimsel olarak yavaş gelişen, akran ilişkilerinde sorun yaşayan, anne babaya aşırı bağımlı, kurallara uyum sağlamada zorlanan, sayı, renk, benzerlik ve zıtlık kavramları gibi temel akademik becerileri kazanmakta zorlanan çocuklar okula uyumda sorun yaşayabilirler.

Eğer anne-baba olarak çocuğunuzun okula başlaması konusunda ciddi kaygılarınız varsa vakit geçirmeden bir uzmana başvurmalı ve çocuğunuzun okul olgunluğu açısından değerlendirilmesini istemelisiniz. Okula hazır olmadan okula başlayan çocukların, okul hayatında başarısız olma risklerinin yüksek olduğunu ve bu başarısızlığın çocuğun ilerideki yaşamını olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayalım

Psikolog ve Aile Danışmanı Banu Hocamız Pazar ve Pazartesi Tam Gün Aile Danışmanlık Merkezimizde Hizmet vermektedir. (Diğer Günler İçin İletişime geçiniz.)

Diğer Günler, Farklı Rehabilitasyon Merkezinde Danışman ve Psikolog olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.