Burcu Atasoy
Burcu Atasoy
Yin Yoga Eğitmeni
Üyelik Süresi 10 ay
İstanbul
Merhaba ben Burcu. 1989 Şubat’ında Aydın’da sevgi dolu bir anne-baba ve iki abinin kucağına doğdum. 2007’de üniversite eğitimi için İstanbul’a geldim. İnsanı anlamaya olan merakımı keşfimle birlikte çift ana dal programıyla Psikoloji lisans eğitimimi de tamamlayıp sormaya bayıldığım “Neden?” sorusuyla para kazanabileceğim pazar araştırma sektöründe kariyerime başladım.

Yoga ile 2015 yılında spor salonundaki yoga dersleriyle tanıştım. Bir süre sonra spor salonunda yalnızca yoga derslerinden yararlanmaya başladığımı fark ettiğim yaz, yıllık iznimi de yoga kampında geçirdim. Ve bundan sonra her yaz mutlaka en az bir kere buna vakit ayırdım. Yoga pratiğime kimi zaman istikrarlı devam ederken kimi zaman ara verdiğim bir dönemin ardından 2021 yılında öğrencilikte derinleşme ihtiyacı hissederek 50 saatlik ilk eğitimimi alarak içimdeki kıvılcımı ateşledim. Pratiğimde fark ettiğim değişimin ardından 200 saatlik temel eğitim için heyecan duyarak @berivanaslansungur ile eğitmenlik eğitimi yolculuğum başladı. Bununla birlikte @serap.bora.yuksel ile Reiki uygulayıcılık eğitimlerimle enerji çalışmalarına da yoğunlaştım.

Yoga pratiği benim için kendimle buluşma, kendime zaman ayırma aracı. Yoga yolculuğumdaki rehberlerimden de öğrendiğim üzere yogada "yapamamak / yanlış yapmak" diye bir şey olmadığına; herkesin kendi biricikliğine uygun şekilde yoga yapabileceğine kalpten inanıyorum. Bu kabulle verdiğim Yin Yoga derslerinde matın nasıl hayatın bir simülasyonu olabileceğine dair paylaşımlarla öğrencilerimi yönlendirmeye; Yin Yoga pratiğiyle bedenlere ve zihinlere getirilecek farkındalıkla birlikte hayatta da değişim adımları atabilmeye vesile olmaya niyet ediyorum.

Bu paylaşım alanına iyi ki ve hoş geldin ?

(Jump to comments for English)
Hi, I’m Burcu. I was born in Aydın/Turkey in Feb 1989 in a loving family. I moved to Istanbul in 2007 for my bachelors and started double major in Psychology by the time I discover my curiosity in human behaviour. Then I started my carreer as a marketing researcher, which allows me to make money by asking my favorite question “why”.

I met yoga with group practices in the gym in 2015 and after a while, I realized that I benefit only from yoga classes in the gym and then spent my annual leave at a yoga camp. From that time on, every summer I definitely set aside time for a yoga vacation at least once. Having an inconsistent Yoga practice for a couple of years, in 2021 I completed my first 50-hour training because I felt the need to deepen as a student. After the change I noticed in my practice, I was excited for 200 hours of basic training and my journey as a trainer started with berivanaslansungur. Besides, I focused on energy exercises with my Reiki practitioner training with serapborayuksel.

Yoga is a tool for me to meet myself and have a ‘me time’. As I learned from my guides on my yoga journey, there is no such thing as not being able to or doing wrong in yoga; I sincerely believe that everyone can practice yoga in accordance with their own body uniqueness. Yin Yoga classes I give with this acceptance aims to guide students about how the mat can be a simulation of life. Also with the awareness to be brought to the bodies and minds, I hope to let my students have small steps for changes in their lives.

It is great to have you here in my sharing space. Welcome ?

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.