Efe Elmas
Efe Elmas
Kadim Hikayelerin Anlatıcısı & Öğreticisi
Üyelik Süresi 1 yıl
Alsancak - Konak İzmir
905 * * * * * * * * *
Efe Elmas 1989 yılında İzmir'de doğdu. Liseyi Bornova Anadolu Lisesi'nde, lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamladı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Gıda Virolojisi alanında yüksek lisans yaparken hayatına farklı bir yön vermeye niyet ederek bölümden ayrıldı. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesinde "Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet" alanında yüksek lisans yapmakta ve Tanrıça arketipleri günümüz psikolojisine etkisi - mitoloji ve masal araştırmaları üzerine tezini hazırlamaktadır. Carl Gustav Jung-Institut Zürich’in (Carl Gustav Jung Enstitüsü) Kış Yoğunlaştırılmış Eğitim Programını tamamlamıştır. Masal Terapisi, Oyun terapisi, Çocuklar için Felsefe (P4C), Fitoterapi alanlarında eğitimler almıştır.

Sembol dili, hikaye anlatıcılığı, antropoloji, kadim inançlar ve ritüelleri, gelenekleri, dinler tarihi, rüyalar, şifa teknikleri, mitoloji ve masal araştırmaları, toplumsal cinsiyet, arketipler ve simgesel düşünme araştırma ve çalışma alanlarından bazılarıdır. Araştırmalarını 2008 yılından beridir dergilerde paylaşmaktadır. Şu anda kurucusu olduğu “Kadim İnsan” dergisinde yazıları yayınlanmaktadır. Kadim İnsan Derneği’nin kurucu üyesi olup halen dernekte başkanlık görevini üstlenmektedir. UNICEF ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında gerçekleştirilen "Tasarım Beceri Atölyeleri Öğretmen El Kitabı" projesinde Sosyal Bilimler Uzmanı olarak yer almış ve kendi uzmanlık alanında atölyeler yazmış (çember adabı, masal etkinliklikleri vb.) ve katkılarını sunmuştur.

Maya Şamanı Ayşe Nilgün Arıt ile 2013 yılında tanışması itibariyle kendi özünü keşif yolunda şamanik öğretiyi yüreğinde benimseyerek yürümeye niyetlenmiştir. 2003 yılından beridir Reiki başta olmak üzere çeşitli şifa gelenekleri üzerine çalışmaktadır. 2016 yılının Eylül ayında kendi kurduğu “Kadim Lisan” ile mevcut etkinliklerine devam etmektedir.

Vermekte olduğu Eğitimler;
Sembol dili - sembolik düşünme (Masal, mit ve hayatı yorumlama),
Carl Gustav Jung ve Arketipler,
Masal Yazma,
Hikaye anlatıcılığı,
Tanrıça Arketipleri ve Bilincin Dönüşümü,
İçsel Şifa Teknikleri (Reiki, Düşünce Gücü vs.)
Modern Mitler, Masallar ve Arketipler
Kurumlar için Sembolik Düşünme
Kurumlar için Hikayelendirme ve Arketipsel Analiz

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.