Gizem Sakar
Gizem Sakar
Diyetisyen
Üyelik Süresi 1 yıl
Antalya
-Fitoterapi

Merhaba ben Gizem Şakar,
2021 Haziran ayı itibari ile Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü başarıyla tamamlamış bulunmaktayım.
Eğitim sürecim boyunca başta İstanbul ve Kocaeli olmak üzere bir çok özel klinik, devlet ve özel hastanelerde 1000+ danışan deneyimi ile klinik sürecimi tamamladım.

Eğitimim bittikten hemen sonra özel bir fizyoterapi kliniğinde mesleğime ilk adımımı attım. Burada deneyimlerim sonucunda, danışanlarımın beslenme problemlerinin kronik hastalıklardan kaynaklandığını saptayıp Fonksiyonel Tıp Beslenmesi eğitimi aldım. Bu sebeple danışanlarıma bütünsel tıp bakış açısı ile hizmet vermekteyim. Fakat sağlıklı beslenmek benim için bir meslek olmaktan ziyade yaşam biçimidir dolayısıyla doğduğumuz andan itibaren bilinçli olmamız gereken bir konudur.
Eş zamanlı olarak çocuk beslenmesini daha yakından takip edebilmek için bir anaokulunda çocukların beslenmesi ile ilgilendim.

Tüm süreçlerde insan psikolojisinin öneminin büyük bir rol oynadığına inandığım için Beslenme Psikolojisi üzerine de eğitim aldım.
Şu an Koza Sağlıklı Yaşam Merkezinde alanında uzman bir psikolojik danışman ile birlikte beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim.
Yaşamımız boyunca beslenmede en çok desteğim doğal beslenmeden yana olduğunu düşünüyorum. Dışardan alınan kimyasal ilaç ve türevleri bize her ne kadar anlık olarak iyi hissettirse de yan etkileri fazladır.
Dolayısıyla destekleyeci bir tedavi yöntemi olan Fitoterapi bu konuda bizi aydınlatmaktır. Bunun bilincinde olan bir diyetisyen olarak Fitoterapi ve Aromaterapi eğitimi de almış bulunmaktayım.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.