İpek Kıran
İpek Kıran
Psikolog
Üyelik Süresi 1 yıl
İzmir,Türkiye
Bahçeşehir Üniversitesi ingilizce Psikoloji Bölümü mezunu olan İpek Kıran, öğrenci değişim programıyla Belçika Lessius Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Lisans eğitiminin ardından yüksek lisans eğitimini İstanbul Haliç Üniversitesi Uygulamalı (Klinik) Psikoloji üzerine yapmıştır.
Kişisel ve mesleki gelişimi ile ilgili birçok eğitime katılmış ve seminerler vermiştir. 2012 yılında girmiş olduğu İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde, 350 saatlik Grup Psikoterapisi Eğitimi’nde sınav ve süpervizyon aşamasını da tamamlamış, Co-Psikodramatist ünvanını almıştır. Eğitimi sırasında yetişkinlere yönelik Bireysel Psikodrama, Çocuk Psikodraması ve Spontanite Tiyatrosu çalışmalarına katılmıştır. Yapılan Uluslararası Psikodrama tanım yarışmasında Mansiyon ödülünü almıştır. “21.Yy’da Psikodrama” kitabında yapmış olduğu çeviri bölümü yer almaktadır.
EMDR Yetişkin I. Düzey Terapi Eğitimi, sertifikası ve süpervizyonları almıştır.
450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini, süpervizyonunu tamamlayarak, sertifikalı Aile Danışmanlığı ünvanını almıştır.
EMDR Yetişkin I. Düzey Terapi Eğitimi, Aile Danışmanlığı Eğitimi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Sanat Terapisi Eğitimi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Gottman Çift Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Terapi, Stratejik ve Yapısal Aile Terapisi eğitimlerini almıştır.
Dikkat Testleri Eğitimi, Çocuk Testleri Eğitimi, Moxo Dikkat, Dürtü ve Hiperaktivite Testi, WISC-R Zeka Testi Eğitimi gibi gerekli test eğitimlerinin sertifikalarını tamamlamıştır. Halen 2 yıl süren Rorschach Testi, CAT Testi eğitimlerine devam etmektedir.
Yıllardır eş zamanlı olarak özel bir okul bünyesinde Anaokulu Koordinatörü olarak çalışmaktadır.
Klinikte; ağırlıklı olarak; Ergenlere ve Yetişkinlere yönelik çalışmaktadır. Yetişkinler için; grup terapisi, çift terapisi ve bireysel terapiler yapmaktadır.
Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.