Lütfiye Arslan
Lütfiye Arslan
Klinik Psikolog
Üyelik Süresi 2 yıl
Kadıköy/İstanbul
021 * * * * * * * * *
-EMDR Terapisti


Klinik Psikolog Lütfiye Arslan DEMİRCİOĞLU; 1996 Ortadoğu Teknik Üniversitesi (O.D.T.Ü.) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olmuş.2020 yılında İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlayarak klinik psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Kurucusu olduğu N&P Danışmanlık Merkezinde Psikolojik Danışman olarak travma odaklı terapilerine devam etmiş. Halen ALVO Psikoloji merkezinde kurucu ve terapist olarak (İngilizce ve Türkçe) danışan görmeye devam etmektedir. Aynı zamanda kurumsal eğitimler ve sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla farkındalık yaratacak çalışmalara imza atmaktadır.

1996-2004 yılları arasında geçen özel finans sektörü tecrübesinin ardından 2004 yılında eğitim sektöründe aktif rol almaya başladı. 2004 – 2007 yılları arasında Uşak ilinde farklı ilk ve orta öğretim düzeyi okullarda ve Uşak Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen “Gençlerde Cinsel Eğitim” konulu projede psikolojik danışmanlık görevini başarı ile tamamladı. 2007 yılından bu yana İstanbul ‘da farklı ilk ve orta öğretim kurumları ve okul öncesi eğitim kurumlarında, danışmanlık merkezlerinde psikolojik danışman olarak görev yapmıştır.Halen yetişkin, çocuk, ergen ve çiftlere psikolojik danışmanlık desteği vermektedir.

Terapi becerilerini geliştirmek ve seans odasında materyallerini güçlendirmek adına güncel gelişmeleri yakından takip etmektedir.2007 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü –Çocuk ve Ergen Terapileri staj programına katılarak çocuk ve ergen ile seans odasında ihtiyaç duyulan çok farklı konu başlıklarında eğitim almıştır. 2009 yılında 100 saatlik Aile ve Evlilik Terapileri eğitimini Doç. Dr. Murat Dokur’dan almıştır. Almış olduğu eğitim Avrupa EFTA-TIC , European Family Therapy Assosiation Training Enstititus Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylanmış ve dünya çapında kırk ülkede geçerlidir.

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Derneği’nin organize etmiş olduğu – Obsesif Kompulsive Bozukluk tanı ve Tedavi Yöntemleri Eğitimini Başarı İle tamamlamıştır. Psikolojik Travma konusuna olan ilgisi sonrası EMDR terapileri eğitimleri almaya başlamıştır. EMDR derneğinden Nisan 2016 EMDR I. Düzey ve Nisan 2018 EMDR 2. Düzey eğitimlerini alarak EMDR terapisti olmak için gerekli eğitimleri tamamlamıştır.Terapi tekniğine olan inancı bu alanda daha da uzmanlaşmak ve eğitimler almak konusunda motivasyonunu artırmış; Çocuklarla EMDR tekniğini kullanmak amacıyla Reyhana Meer – SeedatPh. D.nın “Çoçukla Oyun terapisi ve EMDR” eğitimini almıştır. 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde Ph. Dr . Udi Oren ile “EMDR Terapisi’ni Zor ve Kompleks Danışanlarda Kullanmak “ çalıştayına katılmıştır. “Migren ve Fibromiyalji Tedavisinde EMDR “, “EMDR ile Söz Öncesi Dönem” “Yakın Dönem Travmaları –R-tap “ ve “Online EMDR “ almış olduğu son dönem EMDR eğitimlerdir. EMDR eğitimlerinin yanında 2018 yılında Alp KARAOSMANOĞLU ‘ndan “Şema Terapi” eğitimini tamamlamıştır.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.