Nergis Parlakgümüş
Nergis Parlakgümüş
Uzman Klinik Psikolog
Üyelik Süresi 10 ay
Erdemli - Mersin
009 * * * * * * * * *
2010 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Cyprus International University) Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünü kazandı. 2011 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından sertifikalanan 'Stresle Başa Çıkma'' eğitimini tamamlamıştır. Lisans öğrenimini sürdürdüğü süre zarfında 2012 yılında Kıbrıs Mickey Mause Kreş'te Farklı yaş grubu çocukların gelişim aşamalarını gözlemlemek için stajer psikolojik danışman olarak çalıştı. Lisans hayatı boyunca çeşitli seminerlere, kongrelere, çalıştaylara katılmıştır ve sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak destek vermiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra staj yaptığı kreşte Psikolojik danışman ünvanıyla çalışma hayatı başladı.

2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesi ''Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans'' programına başladı. Yüksek lisans eğitimi devam ederken Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde stajyer klinik psikolog olarak görev almış ve birçok çalışmaları üstlenmiştir.

Aynı zamanda Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü kapsamında 2.5 yıl süren ''NAADAC(Madde, Alkol, Kumar, Seks, Alışveriş Bağımlılıkları) Eğitim Sertifikası bulunmaktadır.

2018 yılında Mersin MNP Klinik'te stajer psikolog olarak görev aldı.

2018 yılında Turkish Hospital Qatar(Katar Türk Hastanesi'nde) ruhsal bozukluklar, madde ve alkol kullanımı olan hastalarla stajer klinik psikolog/psikolojik danışman olarak çalıştı. Yakın Doğu Üniversitesi'nde tez aşamasında olan yükseklisans eğitimini bırakmak durumunda kaldı.

2019 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitesi ''Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans'' programına başladı. Yüksek lisans eğitimi devam ederken İstanbul Aile Hastanesi'nde stajyer Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Mezun olduktan sonra İstanbul'daki Dr. Öğr. Üyesi Hasan Sezeroğlu'nın özel kliniğinde yetişkinler, çocuklar, gençler ve ailelerle çalışmalar sürdürmüştür.

Pandemi sürecinde 2020 yılın'dan beri danışanlarına Adana'dan online olarak hizmet vermekteydir. 2023 yılında Erdemli / Mersin de Erdemli Şcg Diyet Kliniğin'de kendi ofisimde çocuk, genç, yetişkin danışanlarımı almaktayım.

Türk Psikologlar Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi(TPD) 'den 'Bilişsel Davranışçı Terapi'' eğitimi aldı. Altınbaş Üniversitesi'nden ''Sanat Terapisi'', ''Oyun Terapisi'' eğitimini tamamlamıştır.

Bilgelik Enstitüsü'nden ''Çocuk Değerlendirme Testleri'' eğitimini tamamlamıştır. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği(Cised'den) ''Cinsel terapi'' eğitimi almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı ''Aile Danışmanlığı'' eğitimi sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.