Selin Aktaş
Selin Aktaş
Profesyonel Koç
Üyelik Süresi 2 yıl
İstanbul
Koçluk ve mentorluk süreçlerinde nasıl yol alındığı sıklıkla karıştırılır. Kısaca belirtmek gerekirse koçluk sürecinde tavsiye, yönlendirme ve tecrübe paylaşımı yoktur. Bir kişiye koçluk yapmak için karşıdaki kişinin konusu ile ilgili bir bilgi sahibi olmanıza da gerek yoktur.

Mentorluk sürecinde ise mentinize kendisi için en doğru seçimi yapması adına tecrübe paylaşımı yapabilirsiniz. Bu noktada tecrübe paylaşımı bir yönlendirme yapmak degil, mentinin farkındalığını artırmak için ona farklı bir bakış açısı sunmaktan ileri gitmemelidir. Süreçteki temel amaç mentinin kendi konularına dair bir "problem-tavsiye ile çözüm bulmak" anlayışı geliştirmesi değildir. Kendi konularına dair bir öngörü oluşturabilecek anlayışa ve farkındalığa ulaşmasıdır. (Balık vermek ve tutmasını öğretmek metaforunu hatırlarsınız:))

Profesyonel Koçluk süreci kişinin derin ve belirli bir akış içinde düşünerek kendi potansiyelini farketmesini ve en iyi versiyonlarını ortaya çıkarabileceği kendine has yolu çizmesini sağlıyor. Bu süreçte kişinin Duygusal Zeka'sının gelişmeden kalması zaten pek mümkün değil.

Daha detaylı bilgi almak ve bu deneyimi yaşamak isteyen herkesin Uluslararası Koçluk Federasyonundan onaylı eğitim süreçlerini tamamlamış koçlarla buluşmasını dilerim.

CF PCC - Meslek Belgesi (MYK)
Satış - Operasyon
CharakterIX Kişilik Envanteri Danışmanı

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Uzmanın İlanları
1
Görüntülenen 1 - 1 Toplam 1 İlan
Görüntülenen 1 - 1 Toplam 1 İlan

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.