Affetme Meditasyonu – Pınar Gürpınar

Affetme Meditasyonu – Pınar Gürpınar

Pınar Gürpınar: Merhabalar, konumuz affetme meditasyonu. Çünkü affetmek o kadar zor ki bize kolaymış gibi geliyor. Ne kadar affettik desek de üzerinden yıllar geçer o kişiyle ilgili bir konu olduğunda, bilinç onu oraya taşımaya başlar. Bu yüzden kolay kolay affedemiyoruz.

Peki affedemediğimizde ne oluyor? Bizim affedemediğimiz kişi hayatına devam ediyor. Biz o kişiyle alakalı başka bir olay yaşadığımızda hemen aklımıza o geliyor. Aslında o kişi bundan etkilenmezken biz geçmişe takılmış şekilde yaşıyoruz.

Konuyu kendimiz ısıtıp ısıtıp servis ediyoruz. Belki de o kişi tamamen bu olanlardan habersizdi. Sizin nasıl bir duygu yaşadığınızı bilmiyordu. Çünkü o da kendi hayat döngüsünde mutlu olmaya çalışıyordu. Bu yüzden sizi bu kadar üzdüğünün farkında olmayabilir. Belki de bu konu hiç konuşulmamış bile olabilir. Bazen duygularımızı çok fazla önemsemiş oluyoruz. Çok fazla önemseyince de ego devreye giriyor.

Aslında olayı halının altına süpürürken kendi duygularımızı ve güzel günlerimizi de süpürüyoruz. O anda takılı kaldığımız süreci o iç enerji ile yaşıyoruz. Bir yanardağ gibi düşünün. Bunun içerisindeki lavın üstünü örtüğümüzü sanıyoruz ama yaşadığımız bir olay o lavı tetikliyor ve tekrar yüzeye çıkartıyor.

Bazen de kendimizi affedemiyoruz. Ben bu hatayı nasıl yaptım diye kendimize soruyoruz. Aslında affedememe bizim içerde olan bir duygumuz. Kendimizi affedemediğimizde ne yapıyoruz? Suçluyoruz, eleştiriyoruz, yargılıyoruz ve en büyük kötülüğü de kendimize yapıyoruz.

Çünkü kendimizi veya bir başkasını affedemediğimiz zaman aynı tip olayları ve aynı tip insanları hayatımıza dahil ediyoruz.

O içerdeki enerji o lav durduğu sürece o frekanstan yayın yapıyoruz. O frekanstan yayın yaptığımız sürece o tip insanlar tekrar hayatımıza giriyor. Bu sefer ‘Bak gördün mü yine benim başıma geldi.’ diyoruz. Bunun bütün nedeni tamamen bizim affedemememiz.

Affedememenin içerde bir lav halinde durması ve o titreşimi yaymamız. Aslında baktığımızda biz onu affetsek ve hayatımızdan çıkarsak, belki çok güzel bir yol açılacak hayatımızda. Bu duygudan çıkmak için uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesi ise affetme meditasyonu.

Bizim canımızı yakan kişileri affedemiyoruz. Peki bunu gerçekten kasıtlı olarak yaptı mı? Affedemediğimiz konularda sormamız gereken ilk soru budur. Onu kasıtlı mı yaptı bunu bilmeliyiz.

Pınar-Gürpınar-Affetme Meditasyonu

Meditasyon Eğitmeni Pınar Gürpınar’ın Megareform’daki profiline ulaşmak için buraya tıklayınız.

Kendisinin Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.