Burçlara Göre İlişki Durumu – Zerrin Zindancıoğlu

Burçlara Göre İlişki Durumu – Zerrin Zindancıoğlu

Burçlara Göre İlişki Durumu:

İnci Yazgan: Peki, şimdi geçelim mi? İlişkilerimizde…

Zerrin Zindancıoğlu: Evet, buradan buraya geçelim.

İnci Yazgan: …ne gibi hatalar yapıyoruz?

Zerrin Zindancıoğlu Burç burç geçelim.

İnci Yazgan: Tabi, burç burç geçelim ama öncesinde sormak istediğim bir şey var. Şimdi biz bazen arkadaşlarla konuşuyoruz. Şu burcun erkeği çok kötü oluyor, işte birçok burcu çekiştiriyoruz. Burçların kötü özelliklerini bulmak söz konusu olduğunda çok kolay bulunuyor. Tabi ki iyi özellikleri de var. Bir gün artık bir noktaya geldik, dedik ki; “Ay, bütün o zaman burçlar kötü!” ama diyorum ki bu; “Genelde erkeklerde kötü huylar çıkıyor”. Kadın kanalı olarak yanlış anlaşılmak istemiyorum tabi buradan hemen.

Zerrin Zindancıoğlu: Bu genelleme çok yanlış.

İnci Yazgan: Şöyle bir şey söyleyeceğim. Bazen konuşuyoruz. Mesela ben Akrep’ im. Akrep’ in hep kötü özelliklerini veriyoruz ama bir Akrep kadınıyla bir Akrep erkeği çok farklı özellikler gösterebiliyor. Burç burç geçeceğiz şimdi, kötü olumsuzlukları ama burada cinsiyet ayrımcılığı da yapalım mı?

Zerrin Zindancıoğlu: Cinsiyet ayrımcılığı yapmayalım. Hepimiz insanız. Hepimizin eril ve dişil yanları var. Bunu nasıl kullandığımız çok önemli. Dengede kullanmak çok önemli. Bir kadın olursunuz, eril tarafınız çok yüksektir. Daha dominant görünürsünüz, daha maskulen görünürsünüz. O zaman sizin o olumsuz dediğiniz özellikleri, o kadın barındırabilir. Böyle bir ayrım yapmak…

İnci Yazgan: Peki.

Zerrin Zindancıoğlu: …çok uygun değil. Bence eril ve dişil yanı dengede kullanmak çok önemli.

İnci Yazgan: Peki, burçların da eril ve dişil tarafları var. Şimdi Koçlar, eril diye biliyorum.

Zerrin Zindancıoğlu: Tabi Koçlar’ dan başlayalım zaten.

İnci Yazgan: Başlayalım.

Zerrin Zindancıoğlu: Koç burcunun özelliği nedir? Direkt boynuzlarıyla toslamaya bayılır. Çok kararlıdır, çok cüretkar olabiliyor. Hızlı karar vermesi gölge tarafı. Çünkü bir adım sonra ne olabileceğini hesapsızca o anki dürtüyle hareket etmek ister. Bu ne olabilir? Bir ilişkiye girdiğinde ‘Ah! Keşke yapmasaydım’, der ama dili yandıktan sonra. Hızlıdır, Koç burcu öncü bir burç. Hızlı karar verir. Bu hızlı kararları da onun sonradan, hayal kırıklığı yaşamasına sebep olabiliyor.

Çok basit, en belirgin gölge yanıdır, bu. Erkekler için, şöyle söyleyeyim, biraz daha agresif erkekleri… Çok… Nasıl söyleyeyim? İnatçılık, agresyonu yüksek, biraz daha böyle hani, daha kavgacı, savaşçı özellikleri görüyoruz. Kadınlarda da çok çabuk samimiyet kurabilen, çok çabuk ilişkiye geçebilen, bu tip özellikler olabiliyor aslında ama dediğim gibi bunu ayırmak bence yanlış.

İnci Yazgan: Evet. Peki, ben sizi dinliyorum ama hani bazen fark ettiğimiz o ufak tefek erkek ve kadın arasında…

Zerrin Zindancıoğlu: Olursa…

İnci Yazgan: …dediğiniz gibi olabiliyor. Yani erkekler bazı konularda daha agresif yaklaşabiliyor. Tabi ki kadınlar biraz daha geri planda kalmayı biliyor. Adalet- denge arzusu olabiliyor.

Zerrin Zindancıoğlu: İşte eşit kullanmak lazım, eril ve dişil tarafları.

İnci Yazgan: Peki, şimdi dişil burcumuz Boğa’ ya geçelim.

Zerrin Zindancıoğlu: Boğa burcu, istikrar demek. Sabit bir burç. Burçların ait olduğu gruplar aslında özelliklerini anlatıyor. Boğa’ nın istediği ne? Sadakat ve uzun sürelilik. İyi taraflarını söylemeyeceğim. İyi taraflarını herkes biliyor. Olumsuz tarafı… Mesela yürümeyecek bir ilişkiyi de sürdürmeye meyilli olabilir. Bitirmek zor gelir. Değişiklikten, değişimden korkar, Boğa. Maddiyat hesabı yapabilir. Çünkü maddiyat hesabını, değişimden korktuğu için yapar. Şartları değişmesin ister ama bu bazen, sorunlu bir ilişkiyi devam ettirmesine de neden olabilir. Bu açıdan olumsuz.

İnci Yazgan: O zaman saplantılı diyebiliyor muyuz, bazı durumlarda Boğa için?

Zerrin Zindancıoğlu: Onu söyleyebilmek için diğer gezegenlerin hangi burçlarda olduğunu ya da dediğim gibi Venüs’ ün durumunu, haritada bakmak lazım. O kadar uçmayalım ama söylemek istediğim, istikrar istediği için bitmiş bir şeyi de sürdürmek… Değişimden korkmasına aslında neden oluyor. İkizler, iletişime çok önem verir. Derinlikten ziyade, yüzeysel ilişkilere bağlı kalabilir. Bu açıdan sorun şöyle, derin ilişkiler… Bir ilişkide derinleşme yerine yüzeysel, sadece günü belki eğlence olarak görme, belki maymun iştahlılık…

Çünkü İkizler, hani şöyle biz anlatırız; bir anda birkaç işi, bir anda götürebilir. Bu da onun maymun iştahlılığıyla alakalı olabilir. Bu açıdan tehlikeli. Bilgisini derinleştirmeyi bilmeli, kendini eğitmeyi bilmeli. Dediğim gibi yüzeysel bilgide kalabilir ve sadece de iletişim değil, bazen güven sorunları… Güven de önemlidir, ilişkide. Sadece iletişim; ‘Çok güzel gidiyor, çok eğleniyoruz’ diye bir ilişki sürmeyebilir.

İnci Yazgan: Evet. Peki, İkizler’ le ilgili genel bir bilgi var. Hani hepimizin konuştuğu aslında…

Zerrin Zindancıoğlu: Eyvah, eyvah!

İnci Yazgan: …astrologların dışında diyorum. Bir öyleler, bir böyleler. Hani değişken burçlar ya! Siz astrolog gözüyle ne düşünüyorsunuz İkizler için?

Zerrin Zindancıoğlu: Ben hiçbir zaman… Yani bugün, evet burç yorumu yapıyoruz.

İnci Yazgan: Ben de burada size kötületmeye çalışıyorum burçları.

Zerrin Zindancıoğlu: Hiçbirini kötülemem. Çünkü biz sadece tek burçtan oluşmuyoruz.

İnci Yazgan: Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: Mutlaka onun açısı var. Başka gezegenler onu dengeleyen bir yerde olabilir. Zihinsel kıvraklık da lazımdır. Bunu da İkizler verir, bunu unutmayalım!

İnci Yazgan: Tabi ki. Ya bir İkizler’ le yaşayan birisiyim. Kızım, İkizler. Tipik özellikleri gösteriyor ama…

Zerrin Zindancıoğlu: Öyle mi?

İnci Yazgan: …çok olumlu yanları var. O yüzden aslında kötülemek anlamıyla söylemedim İkizleri. Ama gerçekten değişkenlik gösteriyor, günleri günlerine uymuyor.

Zerrin Zindancıoğlu: Zihinsel olarak son derece kıvrak, hızlı düşünebilen, bir anda birkaç konuyu kafasında tartabilen bir burç. Ancak dediğim gibi yüzeyde kalmamalı. Bilgide daha derine inebilmeli. Bu açıdan önemli.

İnci Yazgan: Evet. Yengeçler’ in sanki kötü özelliği yok gibi geliyor bana.

Zerrin Zindancıoğlu: Şöyle ki… Çok korumacı olabiliyorlar, çok fazla. Bir ilişkide bazen aşırı anaç olmak, karşı tarafı sıkabilir.

İnci Yazgan: Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: Devamlı bir duygusal güven ihtiyacı yüzünden çekimser kalabilir. Bir de biliyorsunuz Yengeç burcu, şöyle kapatır kendini. Çok duygusaldır, mantık kullanmakta zorlanabilir. Bu, onun tabi negatif tarafı, gölge tarafı. O yüzden her zaman denge.

İnci Yazgan: Evet. Gerçekten çok duygusal olmak da…

Zerrin Zindancıoğlu: Evet.

İnci Yazgan: …insanın kendisine zarar veriyor.

Zerrin Zindancıoğlu: Bazen de dediğim gibi anaçlık sıkabiliyor karşınızdakini.

İnci Yazgan: Karşı tarafı. İlla ki.

Zerrin Zindancıoğlu: Çok korumacı davranmak sıkabiliyor. Her şeyi dengeli kullanmalı. Aslan olayları, ilişkiyi kontrol etmek ister. Sahnede olmak pohpohlanmak ister. Başının hep sıvazlanmasını ister. Benim dediğim kabul olsun ister. Hatta üzerine vazife değilken, bazen vazife olmayan işlere de karışabiliyor. Zor, egonun yüksek olması Aslan burcunu zorlayabiliyor. Burada da geri adım atmayı da bilmeli. Her şey, her zaman bir Aslan’ ın dediği gibi olacak demek değil.

İnci Yazgan: Sanırım Aslan… Özellikle erkekleriyle evlenen kadınlara, Aslan’ la yaşama kılavuzu verilmeli.

Zerrin Zindancıoğlu: Hepsi için aslında öyle. Hepsi için aslında öyle.

İnci Yazgan: Ama özellikle şimdi şöyle… Benim etraftan duyduğum Aslanlar’ ı eğer pohpohlamazsanız o ilişki kötüye gidiyor.

Zerrin Zindancıoğlu: Bütün yetenekleri ortaya çıkıyor desem.

İnci Yazgan: Ama pohpohlarsanız da gerçekten, onun bütün iyiliklerini görebiliyorsunuz.

Zerrin Zindancıoğlu: Aynen öyledir. Bir çocuk gibidir, Aslan. Ne kadar başını okşar ve aferin derseniz o kadar iyi yeteneklerini ortaya…

İnci Yazgan: Sizde de Aslan vardı sanırım.

Zerrin Zindancıoğlu: Var. Bunu nasıl o yüzden güzel güzel anlatıyorum.

İnci Yazgan: Burcunuz mu, yükseleniniz…

Zerrin Zindancıoğlu: Yükselen burcum, Aslan.

İnci Yazgan Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: Severiz, yani biz tasdik ve onay… Kabul gördükçe, daha bir böyle serpiliriz. Öyle söyleyeyim daha doğrusu.

İnci Yazgan: Zaten onu bir yandan hatırlıyorum, bir yandan da gösteriyorsunuz.

Zerrin Zindancıoğlu: Bravo! Tebrik ediyorum yalnız.

İnci Yazgan Karşımda o gücü hissettim.

Zerrin Zindancıoğlu: Teşekkür ederim çok. Yalnız hafızanızı, hakikaten tebrik ediyorum. Başak burcu o kadar seçici ki, o kadar fazla detaya takılıyor ki, bazen satır aralarını, ana konudan daha fazla büyütebiliyor. Bu da tabi ki kendini yoruyor aslında. Bir de söylenmesi olabilir, karşı tarafı yargılaması olabilir. Mesela isteyerek bir şey yapmak ister, Başak ama arkasından “Ben yaptım, sen yapmadın!” yargılamasını, eleştirisini yapabilir. Bu tabi ki dediğim gibi, ilişkiye zarar verici bir durum. Ve detaylarda çok aşırı mükemmeliyetçilik, çok aşırı titizlik karşı tarafı yorabiliyor.

İnci Yazgan: Evet. Ay, ben Başak’ la aynı evde yaşayamayacak hangi burç var mesela? Çok merak ediyorum. Çünkü zorlar, gerçekten zor…

Zerrin Zindancıoğlu: Şöyle aslında…

İnci Yazgan: O kadar, mesela karşındaki titiz ve detaycı değilse, çok yıpranır bu ilişki, diye düşünüyorum.

Zerrin Zindancıoğlu: Şöyle söyleyeyim, aslında biz tek tek burçları geçiyoruz ama esas burada önemli olan, biliyorsunuz o burcun karşı tarafında bir burç daha var.

İnci Yazgan: Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: İşte ikisini birleştirebiliyorsanız. Yani Başak’ sa Balık…

İnci Yazgan: Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: İkisini beraber uygulayabiliyorsanız başarı sizinledir.

İnci Yazgan: Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: Bu bir tüyo olsun seyircilere de. Aslan, karşıda Kova… Onu da bilmeli. Beraber kullanabilme. O zaman tüm potansiyellerinden çok güzel yararlanılabilir.

İnci Yazgan: Tıpkı o zaman Ay düğümlerindeki gibi…

Zerrin Zindancıoğlu: Karşılıklı, evet.

İnci Yazgan …gitmemiz gereken…

Zerrin Zindancıoğlu: Yani bu denge ikisini… Dengeli kullanmakla alakalı. Terazi burçları, evet çok güzel. ‘Ben’ yerine ‘biz’ demeyi çok güzel becerir, harika. Ama şöyle bir handikapı var; bazen ters açılarında tabi ki, olumsuz görünümlerde, karşısındakinin fikri olmadan tek başına karar veremiyor. İkizler de yapıyor bunu bazen. Kararsızlık çekebiliyor. Bir anda birkaç… Çünkü bir işin mesela İkizler, iki tarafını birden düşünebiliyor. Hangisine karar vereceğine şaşırıyor. Aynı Terazi de bunu yapabiliyor. İlla bir destek, akıl almak, bir akıl hocasına ihtiyaç duyması söz konusu olabiliy. O ‘biz’ in içinde, ‘ben’ i sağlayabilmeli.

İnci Yazgan: Evet.

Zerrin Zindancıoğlu: Koç, Terazi çünkü. Bunu unutmamak lazım.

İnci Yazgan: Teraziler’ in en sevdiğim huyu ama denge ve adalet duygularının yüksekliği.

Zerrin Zindancıoğlu: Evet ama bu aşırıya kaçınca karar verme, tek başına karar verme gücünü elinden kaçırıyor.

İnci Yazgan: Evet. Ben de yükselen Terazi olarak adalet duygum geldiğinde, deliye dönüyorum yani. Adaletsizlik istemiyorum, hayatımda.

Uzmanın Megareform profilini incelemek için ; Zerrin Zindancıoğlu

Kendisinin Instagram hesabını görmek için buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.