Kaderiniz Yükselen Burcunuzda Saklı – Zerrin Zindancıoğlu

Kaderiniz Yükselen Burcunuzda Saklı – Zerrin Zindancıoğlu

Astrolog Zerrin Zindancıoğlu, “Kaderiniz Yükselen Burcunuzda Saklı” diyor ve katıldığı programda Yükselen Burç Nedir ve Neden Bu Kadar Önemlidir sorularını yanıtlıyor.

Astrolog Zerrin Zindancıoğlu yükselen burçlarla ilgili tüm merak edilenleri ve bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

– Bu kez astrolojiye farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor derinlemesine inceliyoruz, çünkü astroloji sadece güneş burcumuzdan ibaret değil. Doğum haritamızda bizim hayatımızı çok derinden etkileyen bir kısım daha var. O da yükselen burcumuz. Yükselen burç hayatımızda çok önemli. Birçok astrolog da yorumlarını yaparken yükselen burç üzerinden yaptığını söylüyor, Zerrin Zindancıoğlu yükselen burç ile ilgili sorularımızı bizim için yanıtlıyor, bakalım neleri doğru biliyoruz, neleri yanlış biliyoruz.

Zerrin Zindancıoğlu : Sorularınız ile Astrolojiye büyük değer katıyorsunuz, sizlere teşekkür ediyorum.

– Astroloji sadece burçlardan ibaret değil, çok önemli bir doğum haritamız var hatta bununla ilgili yükselen burcumuzu hesaplarken doğum saatini konuştuk, dakikanın bile ne kadar önemli olduğunu söylediniz çünkü açılar var, açıların hesaplanmasında doğum dakikamızın önemini vurgulamak istiyorsunuz, öncelikle yükselen burç nedir? Neden bu kadar önemlidir?

Zerrin Zindancıoğlu : Haritanın başlangıcı yükselen burçtur. Her şey yükselen burca göre kuruluyor, hayatta deneyimlediğiniz hayat alanları, konular, gelişmeler, aldığınız transitler sizi hangi alanlarda etkileyecek, yükselen burçla bunu ayarlamayı, daha doğrusu on iki takım yıldızın harita üzerinde dağılımını yükselen burçla yapıyoruz. Yükselen burç bebeğin doğduğu anda aldığı ilk nefesle, her şeyin başlangıcı, hayatın başlangıcı, ruhun bedene bürünmesi, hatta bize doğumun nasıl geçeceği, nasıl bir çevre içine geliyor, nasıl bir aile içine geliyor, tamamen bunlar ile ilgili bilgiler veriyor. Hayata baktığımız penceremiz oluyor.

– Aslında bunu daha önce hiç duymamıştım doğum anımız, daha doğrusu bebeğin anne karnına düştüğü  andan itibaren, hatta bebeğin nasıl bir aileye geleceğine kadar haritada yorumlanıyor. Bu konuda sizin bir uzmanlık çalışmanız mı var ?

Zerrin Zindancıoğlu : Evet özel bir çalışmam var, çalışmamın daha başındayım. Tamamlandığı zaman kitap olarak gündeme gelecek, bebeğin ilk yumurta olarak, sonradan annenin hamileliğinin farkına varması ve tüm hamilelik süreci, ileride yükselen burç da doğumla birlikte onun arkasından oluşacak tüm duygularımızı, dürtülerimizi etkileyebilecek travmaları, gelişmeleri, hepsini içeriyor. Çok derindir astroloji aslında.

– Sizin Orta Noktalar adlı bir de kitabınız var Zerrin Hanım, biraz bu kitaptan bahsedebilir miyiz?

Zerrin Zindancıoğlu : Evet şu anda ders kitabı olarak orta ve ileri seviye astroloji derslerinde kullanıyoruz, Türkiye’de bu konuda yazılmış bir kitap yoktu.

– Orta noktalar nedir?

Zerrin Zindancıoğlu : Orta noktaları fazla tekniğe kaçmadan anlatmak gerekirse, iki gezegen arasında açı olmayabilir, birbirini görmeyebilir, ve siz zannedersiniz ki bir etki alıyorsunuz. İşte A gezegenim etki almıyor, B gezegenim de etki almıyor. İki gezegenden bahsediyorum. A ve B gezegenleri. Bunları anımsatan bir şeyler oluyor hayatınızda ama haritada bu net görünmüyor. Halbuki ikisinin matematiksel olarak derecelerinin ve dakikalarının toplanıp tam ikiye bölünmesi bir dereceyi verir, ve bu toplam olarak her iki gezegenin enerjisinin birleştiği bir noktaya işaret eder. Hiç transit almıyorsunuz zannedersiniz, ama bu nokta transit alıyordur, tetikleniyordur ve iki gezegenin bu tetiklenmesi ile yer yerinden oynar.

– Orta noktaları anlayabilmek için temel ve orta seviye astroloji bilgimizin olması gerekiyor sanırım? Biz biraz daha herkesin anlayabileceği dilden yükselen burcu konuşalım, doğum saati bilinmediğinde özellikle belli bir yaşın üstündeki kişilerde yükselen burcu bulmak ile ilgili neler yapabiliriz?

Zerrin Zindancıoğlu : Öncelikle yükselen burç nedir kısaca bahsedeyim. Doğum anımızda ilk nefes ve dakikası çok önemli. Bunun anlamı tam doğduğunuz anda ekvatoru düşünün. Doğu ufkunda yükselen takım yıldız ve onun hangi derecesinde olduğuna biz yükselen burç diyoruz. Yükselmekte olan burç derecesi bizim için önemli. Tüm haritamızda bunu start noktası olarak alıyoruz ve konumlandırıyoruz. Yükselen burç sonradan da bulunabilir, geriye dönük hayatınızda önemli olan olayların tarihlerine göre geriye dönük bir çalışma yapılıyor ve modern tekniklerle yükselen burç bulunuyor. Ay ve gün olarak doğum tarihi bilinmiyorsa yükselen burcumuza ulaşmak yaşadığımız verilerden ve olaylardan yola çıkılarak mümkün oluyor. Yükselen burcumuzu bulmak hayatımız ile ilgili önlem almak açısından önemli oluyor. Doğum tarihi ve saati bilinmese bile yükselen burcu bulma konusunda farklı teknikler ile ilerleyip bulmak mümkün.

– Sizin de eğitim verdiğiniz Astroloji okulunun yükselen burç bulma ile ilgili bir uygulaması var değil mi?

Zerrin Zindancıoğlu – Evet kurumumda yükselen burcunu bulmak için arayan kişilere destek oluyoruz.

Zerrin-Zindancıoğlu-Astroloji

——————————————————————————————————-

Astrolog Zerrin Zindancıoğlu’nun Megareform’daki profil sayfasına buradan ve kendisinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisinin Instagram hesabını görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.