Sen Değişip Dönüşmeden Yaşam Değişip Dönüşmeyecek! – Gülcan Sağlam

Sen Değişip Dönüşmeden Yaşam Değişip Dönüşmeyecek! – Gülcan Sağlam

Kuantum Bilinçaltı Düşünce Eğitmeni Gülcan Sağlam, ” Kendini tanı, kendi içine yürü, kendini fark et.” diyerek hayatımızda iyileştirmeler adına hangi adımları atmamız üzerine konuştu.

Gülcan Sağlam: Herkese merhabalar, ben Gülcan Sağlam. Kuantum Bilinçaltı Düşünce eğitmeniyim. Bugün, Yaşamın İncisi programının konuğuyum. Bugün sizlere, hepinize; sen değişmeden, dönüşmeden, yaşam değişip dönüşmeyecek. Ve yaşam senin değişip dönüştüğün noktadan… Hediyelerini, oralardan sana sunacak, demeye geldim. 

Sunucu: İnsanın, kendisinde ve hayatında iyileştirmeler için hangi adımları atması gerekir? 

Gülcan Sağlam: Bu güzel soru için teşekkür ederim, çok güzel. Kendinizde ruhsal, bedensel, zihinsel, sağlık, hayatın her alanıyla ilgili… 

Sunucu: ‘Sen değişip dönüşmeden, yaşam değişip dönüşmeyecek’ dediniz. Bu cümleyle bize, ne anlatmak istediniz? 

Gülcan Sağlam: Evet. Bu, harika bir şey. Çünkü ben de böyle başlamıştım. Sen değişip dönüşmeden, hayatın değişip dönüşmez. Sen, sana inandığın ve doğru bildiğin her şeye… 

Sunucu: Gülcan Hanım, hoş geldiniz. 

Gülcan Sağlam: Hoş bulduk. Teşekkür ederim. 

Sunucu: İlk sorumla başlıyorum. Öncelikle sizleri daha detaylı tanıyalım! 

Gülcan Sağlam: Söylediğim gibi… Ben, bir Bilinçaltı Düşünce eğitmeniyim ve Bilinçaltı Düşünce eğitmenliğine 20 yıl önce, 2003 yıllarında başladım. O zamanlar kişisel gelişim adına yapılabilecek ne varsa, alınabilecek ne varsa, bütün eğitimleri… Korkular, NLP, EFT, bilinçaltı, yaşam koçlukları gibi… 12 dalda bütün eğitimleri kendime katarak, önce kendi içimde, kendimi, hayatımı şifalandırdım ve sonra da insanlara, çevremdekilere katkı sunmak için çalışmalar yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu arada bir de, üçüncü üniversitemi okuyorum. Psikoloji okumaya kadar verdim, bu alanda insanlara daha katkılar sunabilmek için. Psikoloji öğrencisiyim ve 30 yıllık meslek lisesi öğretmeniyim. 30 yıllık meslek lisesi öğretmenliğinde hep insanlara, gençlere dokundum. Bildiğim bilgi birikimini, hep onlara aktardım. Hayatlarında… Geleceklerine dair olumlu ve güzel düşlerini yaşayabilmeleri için… Nasıl diyeyim? Onlara dokunarak, bilgilendirmeye çalıştım.  

Sunucu: Peki, Gülcan Hanım. Kişisel gelişim, düşünce eğitmenliği alanıyla kendinize ve hayatınıza katkı sağladığınızı söylediniz. Bize bunlardan ve yaşadıklarınızdan bahseder misiniz? 

Gülcan Sağlam: Evet. Bunu özetleyecek olursak, bizi izleyen herkese örnek olması,  örnek teşkil etmesi açısından; ‘ben yapabildiysem siz de yapabilirsiniz!’ demek için güzel örnekler oluşturacak… Ben, sağlık alanında… Kendimde, sağlık alanında… Migrenim vardı, migren ataklarım. Çok fazla migren ataklarım, sinüzitim vardı. Bunların hepsini, düşüncenin gücüyle… İnançla ve düşüncenin gücüyle iyileştirdim. Teknikler kullanarak… Kendinizde, sağlık alanında iyileşmeler yaratabiliyorsunuz. Bunun canlı örneklerinden biriyim. Boynumda kask vardı. Kasksız dolaşamıyordum. Kemik düzleşmesi vardı. O, iyileşti. Sonra ellerimde, bileklerimde… ‘Karpal Tünel Sendromu’ dediğimiz, sinir sıkışması ve uyuşmalar vardı. Bunları biliyordum ki; beynimdeki duygusal zekanın, elime vurumuydu. Bunları iyileştirdim. Sonra, sindirim sistemimde… Özellikle ağır gaz problemleri ve bağırsaklarda ağır kabızlık problemim vardı. Basur vardı. Bunların her birinin kök, alt inançlarını, bilinçaltlarını temizleyerek kendimde iyileşmeler sağladım. Ve buna benzer pek çok, şu anda aklıma gelmeyen… Bedenimde pek çok hastalıkta iyileşme sağladım. Ve çevremdekilerle de… Çevredekilerle de tabi bunu paylaşarak, onlarında sağlıklarına katkıda bulundum. Sağlıktan sonra ilişkiler alanında… Öncelikle ben, bana, kendi içime döndüm, yürüdüğüm için, kendimi tanıdığım için, kendimi sevip değer vermeyi öğrendiğim için hayatımdaki herkesle ilişkim düzeldi. Sonra maddi, manevi bolluk ve bereket… Ben paraya, farklı bir bakış açısıyla bakmayı öğrendikten sonra paranın da bana bakış açısı değişti, tabi ki. Ve böylelikle aramız düzeldi. Hayatımızın bütün alanlarına… Kendinizi tanıyınca, dokununca iyileşmeler sağlanıyor.  

Sunucu: Peki, Gülcan Hanım. Konuşmamızın başında ‘Sen değişip dönüşmeden, yaşam değişip dönüşmeyecek’ dediniz. Bu cümleyle bize, ne anlatmak istediniz? 

Gülcan Sağlam: Evet. Bu, harika bir şey. Çünkü ben de böyle başlamıştım. Sen değişip dönüşmeden, hayatın değişip dönüşmez. Sen, sana inandığın ve doğru bildiğin her şeye… Beynindeki bu mekanizmaya… Kendinizi bir bilgisayar gibi düşünürseniz, orada çok program var. Bu bilgisayar programlarının her birinde çok dosya var. Ve bunların içerisinde hayata dair… Hayatın her alanına dair… İnandığınız ve doğru bildiğiniz her şey, burada. İnandığınız ve doğru bildiklerinizi, kendiniz, tekrar kendi içinize dönerek, süzgeçten geçirirseniz… ‘Gerçekten ben buna inandığım ve doğru bildiğim bu mu?’, ‘Ağzımdan çıkanı kulağım duyuyor mu?’, ‘Şimdi bunu ne ile değiştirebilirim?’, ‘Kendi yaşamımı nasıl iyileştirebilirim?’, ‘Bunun için neler mümkün, ne yapabilirim?’ deyip kendi içinize yürümeniz gerekiyor. Kendini tanıyan, kendiyle dost- arkadaş olan, kendi huyunu, davranışlarını, kendi güçlü yanlarını, kendindeki –potansiyelindeki- en güçlü yanları ortaya çıkartan parlıyor zaten. Onun için bu söz; kendini tanı, kendi içine yürü, kendini fark et demeye geliyor. Bunun için söyledim. 

Sunucu: Peki, Gülcan Hanım. Şöyle bir soru sormak istiyorum: Bir insan kendisinde ve hayatında iyileştirmeler için hangi adımları atması gerekir? 

Gülcan Sağlam: Bu güzel soru için teşekkür ederim. Bu çok güzel. Kendinizde ruhsal, bedensel, zihinsel, sağlık, hayatın her alanıyla ilgili iyileşmeler ve değişip dönüşmek istiyorsanız; öncelikle yapmanız gereken tek şey, kendinize adım atmak. Kendi içinize adım atmak… Kendi elinizden tutup doğru yol bu tarafa, demek. Bunun için bilinçaltı çalışmaları yapmalısınız. Hayatınızın her alanında iyileşmeler için… Kök inançlarınız… Bu bilgisayardaki dosyada ne var, diye bakmalısınız. Geçmişinizi, tam olduğu haliyle… Geçmişinizi kabul etmeli ve affetmelisiniz. Önce kendiniz… Kendinizi affedeceksiniz, ailenizi affedeceksiniz. Tüm yaşadıklarınızı kabul edeceksiniz. Kağıdı, kalemi elinize alıp ‘Ben bu konuda ne biliyorum?’ deyip yazacaksınız. Sonra düş kurmayı, düşlemeyi… Nasıl düşlenir, teknikleri nelerdir? Bunları öğreneceksiniz. Bilinçaltında; ‘korkular nasıl temizlenir, korkularımı nasıl şifalandırabilirim, olumsuz duygu- düşüncelerimi nasıl dönüştürebilirim, olumlama cümleleri nasıl hazırlanır?’ deyip, bir teknikler zincirinde, bir yerden başlamalısınız. Gerisi kendiliğinden, böyle çorap söküğü gibi gelecektir. Emek vermeden, ben dönüşmeden, benim hayatım dönüşemez.  

Sunucu: Gülcan Hanım, çok teşekkür ederiz. Eklemek istediğiniz son bir şey var mı? 

Gülcan Sağlam: Ben, çok teşekkür ediyorum. Eklemek istediğim son bir şey, sayın izleyenlerimize… Benim burada sesimin ulaştığı herkes… Konfor alanından çıkın diyorum. Konfor alanından çıkmak nedir? Şu ana kadar hayatın sana öğrettiği her şey, inandığın ve doğru bildiğin her şey, alıştığın yer; konfor alanını oluşturur. Orada acı da çeksen, ağlasan da, yokluk- yoksulluk da çeksen, hastalık da varsa başkasını bilmediğin için… Başka bir alanı bilmediğin… Başka bir yaşam tarzını bilmediğin için orası, sana kötü de olsa konfor alanıdır. Konfor alanından bir adım atıp çıktığında kendi özünü bulacaksın. Kendinle tanışacaksın ve kendini hedeflediğin, potansiyelinin o güzel noktasına götüreceksin. Bunları söylemek istiyorum. Bir de son kez sizlere, buradaki ekibe, arkadaki ekibe; bu güler yüzlü, nezaketiyle ve mesleki deneyimiyle, donanımıyla bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sözlük Global ailesine çok teşekkür ediyorum. Burada, beni çok güzel konuk edip ağırladılar. Ve sayın izleyiciler; izlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Umarım sizlere katkı olabilmişimdir. Sizlerin de, hayatlarınıza katkı olmasını dileyerek sevgilerimi sunuyorum. Hoşça kalın. 

Numerolojist, Meditasyon Koçu, Bolluk,Bereket ve Para Koçu Gülcan Sağlam’ın Megareform’daki profiline buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisinin Instagram sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.