Human Design Analizi – Devrim Kasimi

Human Design Analizi – Devrim Kasimi

Devrim Kasimi: Evet. Bu hafta Çarşamba yine evlere konuk olduk. Yavaş yavaş katılımcılarımız geliyor. Bugünkü konumuz Human Design, benim çok merak ettiğim. Canlı yayına soru göndermek isterseniz, burada soru-cevap kısmı var. Oradan yazarsanız sorularınızı, sevgili Banu Telci’ ye ileteceğim. Ama benim de hazırlamış olduğum…

Nur Banu Telci: Evet.

Devrim Kasimi: …bir sürü, baya baya bir sorum var. Sohbete geçmeden önce, şeyi söylemek istiyorum. Bu arada ben… Yarın biliyorsun, bir astroloji sınıfımız var. Temel Astroloji sınıfımız vardı. Kayıtlarımız tamamlandı. Kapandı ama hafta sonuna taşıdık. Ondan haberin, şimdi oluyor sanki.

Nur Banu Telci: Evet, evet. Topluca bir sınıf açılmasını isteyen arkadaşlarımız, hafta sonu istediler. Biz de ayarlamaları yaptık. Hafta sonu inşallah…

Devrim Kasimi: Aynen.

Nur Banu Telci: Astroloji sınıfımız başlıyor.

Devrim Kasimi: Başlıyor. Yeni kayıtlar için de… Bu arada çok, baya soran oldu. Yeni kayıtlar için de yakın zamanda duyurusunu yapacağız. Bizi takipte kalmaya devam edin. Çünkü Perşembe boş kaldı.

Nur Banu Telci: Evet. Ne yapsak acaba.

Devrim Kasimi: Dolayısıyla Perşembe’ye bir sınıf daha, sanki iyi gidermiş gibi geliyor.

Nur Banu Telci: Ay, iyi gider. Hatta buradan şöyle minik bir açıklama da yapalım.

Devrim Kasimi: Tabi.

Nur Banu Telci: Hani astroloji temel seviye, dedik. Lakin bu, bilinen bir temel seviye değil. Astrolog olma isteyin veya istemeyin. Hani ‘ben evimde kitabımı, gazetemi, dergimi, interneti, köşe yazarlarını, tüm astrologları dinliyorum. Daha detaylı bilgi almak istiyorum ama bazen kitlenip kalıyorum. Teknik terimlerden veya anlatım…

Devrim Kasimi: Evet.

Nur Banu Telci: …ifadelerinden’ diye düşünebilir. Astrolog olmak istemeyen ama astrolojiyi hayatında, bir meteoroloji gibi kullanmak isteyen… Çünkü ne yapıyoruz? Meteorolojiyi bu arada en çok “Çamaşırı dışarıya asalım mı, asmayalım mı?”, diye arıyorlar. Yağmur için…

Devrim Kasimi: Tabi. Aynen. Aynen öyle.

Nur Banu Telci: Astroloji de öyle aslında. Hani bu; asabilirsiniz çamaşırı, panjurunuz vardır. O, yağmuru engeller, eyvallah. Astroloji de böyle. Onun için hani ‘astrolog olmak istemiyorum ama bu bilgilere sahip olmak istiyorum’ diyenler katılabilir. ‘Astrolog olmak istiyorum. Astrolojinin, psikoloji tarafını, karma tarafını, klasik ve modern tarafını bir arada görmek istiyorum’ diyenler de katılabilir. Daha aktarmalı kısımlarda detaylı olarak da bilgi veriyor olacağız.

Devrim Kasimi: Aynen öyle.

Nur Banu Telci: Ben, bir de böyle arada, bir özet geçmek istedim.

Devrim Kasimi: Çok iyi yaptın. Hatta biraz da içerikten bahsetmeni rica edeceğim, ben sana. 16 hafta çünkü oldukça uzun bir süre. 16 hafta boyunca neler paylaşıyor olacaksın, astroloji eğitiminde. Onları da paylaş istersen. Çünkü burada soranlar var, girenler arasında. Benim yazıştıklarım… Onlar için… Oradan biliyorum.

Nur Banu Telci: Tamam, çok güzel.

Devrim Kasimi: Onun için, oradan da kısacık paylaşırsan süper olur.

Nur Banu Telci: Tabi ki. Klasik manadaki bir astroloji eğitimi olmayacak. Şöyle “Astroloji Nedir?”, tamam. Tarihini de bileceğiz ama ben… “Astrolojiyi ben hayatıma nasıl katabilirim?”, yani “Günlük hayatımda ne gibi avantajları, dezavantajları öngörüp buna göre hareket edebilirim?”, “Haritam bana ne diyor?”. “Haritam…

Devrim Kasimi: Kullanma kılavuzu.

Nur Banu Telci: Aynen, “Kullanma kılavuzum bana ne diyor?”. Bu arada “Aman! Retrolarım var, ne yapacağım?” değil, “O Retroları nasıl kullanabilirim, yararıma nasıl kullanabilirim ve dönüştürebilirim?”. “Retro’m hiç yok. Aa! Karmam mı yok?”. Yoo, onun da cevabı olacak. “Karma nasıl yaratmayız?”, onun da cevabı olacak. “Peki, elementlerin, benim karmik ve psikolojik tarafıma ne gibi etkileri var?”. “Niteliklerin ne gibi etkileri var?”. Böyle devam ediyor olacağız.

Aynı zamanda, asteroitler ne anlama geliyor, sabit yıldızlar ne anlama geliyor… Hadi her ay, bir dolunay, bir yeniay var, bunlar bize ne anlam katıyor? Veya o dolunayda diyorlar ki; işte Koç burçları… Mesela geçtiğimiz… Bir yeni ay gerçekleşti, 12 Nisan’ da… ‘Koç burçları, her konuda adım atabilirler, başlayabilirler’, dedim. Çünkü maalesef şu an sistem, on iki burca bölünmesini bir şekilde istiyor ki; biz anlatabilelim. Yoksa her birimiz, parmak izi gibi çok nadir ve özeliz. Hepimiz özeliz.

Devrim Kasimi: Aynen. Aynen öyle.

Nur Banu Telci: Hani tanıtabilirseniz…

Devrim Kasimi: Onları… Onları aslında kullanmayı daha… İçselleştirebilmeyi belki de…

Nur Banu Telci: Evet.

Devrim Kasimi: …öğreniyoruz, bu seviyede.

Nur Banu Telci: Evet. Evet, evet.

Devrim Kasimi: Süper. Süper, harika bir içerik.

Nur Banu Telci: Yani sınırlanmayacak, kısıtlanmayacak kimse. “Ben diğer Boğalar da, buna mı bakmalıyım?”, “Ben diğer İkizler gibi bu muyum?”… Hayır, sen kendi haritanı bildiğin için, kullanım kılavuzunu bildiğin için… O konuları bizim videolarımızı, tüm astrologların videolarını ona göre dinleyeceksin. Ona göre yolunu çizeceksin…

Devrim Kasimi: Aslında dinlediklerimizden daha net bir şeyler anlayabileceğiz, değil mi bu eğitim sonrasında?

Nur Banu Telci: Evet, evet. Plasebo etkisi olmayacak yani aslında.

Devrim Kasimi: Evet.

Nur Banu Telci: Daha net, bilinçli hareket ediyor olacağız.

Devrim Kasimi: En önemlisi de, belki de, bu. Onun için soran arkadaşımın, burada beni şu anda izlediğini biliyorum. Birkaç kişiyi az önce, böyle böyle, tek tek geçtim. Şey… Detaylı bilgiye çok… Senin ağzından duymaları daha hoş oldu, diye düşünüyorum.

Nur Banu Telci: Aa, evet. Hatta biri yazmış…

Devrim Kasimi: Aynen.

Nur Banu Telci: …”benim eğitimim çok yüzeysel”. Evet, ben de eğitim aldım veya birçok eğitimin içeriğini biliyorum. Amacım… Bunu nasıl dile getireyim? Hayatımıza katmamız… “Ben astrolojiyi öğrendim”, tamam. Peki, öğrendiysen bunu hayatına katabiliyor musun? Sadece bir title olarak mı kullanıyorsun yoksa hayatına katabiliyor musun? Bunu sakın, ne diyeyim…

Sihirli bir değnek gibi düşünmeyin. “Tamam, öğrendim, çözdüm.”, hayır. Yolda o mutluluğu yaşamak… “Aa! Bak, evet. Benim böyle bir olumlu veya olumsuz tarafım vardı. Hadi ben bunu, bu şekilde dönüştürebilirim” kısmıyla kullanım kılavuzunu açacak, okuyacak, dönüştürecek, hayatına devam edecek.

Devrim Kasimi: Aynen öyle. Sevgili Filiz yazmış, benim de çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Bizi her hafta yakınen takip ediyor.

Nur Banu Telci: Evet.

Devrim Kasimi: Bence Temel Astroloji seviyesine… Bir düşünsen iyi olurmuş gibi geliyor, bana. Çünkü hani… Şöyle bir şey… Bizim eğitim içeriklerimizi hazırlarken, Banu’ da da, bende de aynı titizlik var. Çünkü o eğitimi, hayatımızda uygulayabilecek şekilde yorumlayıp, anlatıyoruz aslında. Çünkü bundan muzdarip olduğumuz dönemler çok yaşadık. Birbirimizi bu arada… Hani çok uzun süredir tanıyoruz, biz Banu’ yla ve çok paslaştığımız konular oldu.

Birbirimizin elinden çok tuttuğumuz konular oldu. O noktada da, o eksik olan kısımların aktarımını nasıl yapacağımızı, baya baya bir konuştuk, onun üzerinde. Onun için de, hayatınızda uygulayabileceğiniz ve gerçekten onu içselleştirebileceğiniz forma sokarak eğitimleri hazırlıyoruz. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Önemli bir detay çünkü. Hani birçok eğitimi biliyorum ki ben, sonradan böyle böyle, böyle böyle aldığımı.

Nur Banu Telci: Yani şimdi…

Devrim Kasimi: Bu hepimiz için geçerli.

Nur Banu Telci: Profesyonel iş hayatında da… Yazılım tarafında da hep bunu dile getirirdik. O bir program… Ne zaman? Yaklaşık 15-20 yıl önceki reklam vardı, Cem Yılmaz’ ın o hani… Bu kadar bir cips… Hani ‘bunu insan yiyecek’ diyor. Hani tamam, öğrendim ben. Astrolojinin tarihine gömüldüm. Sümerler’ den beri ben…

Tamam, bunu da öğrenelim ama kendi haritamda ben, kendini tekrar eden konularımı nasıl dönüştürebilirim? Bu arada yine diyorum; sihirli değnek yok. Sana geliyorlar, bana geliyorlar. Bir görüşmede hemen, her şeyin dönüşmesini istiyorlar ama… 45 yaşında gelmiş, 45 yıldır o hayatı yaşıyor ama sana geldiğinde iki saatte bunu çözmek istiyor.

Devrim Kasimi: Aynen. Aynen öyle.

Nur Banu Telci: Sana geldiğinde onu bilse…

Devrim Kasimi: En çok yaşadığımız konular.

Nur Banu Telci: Sihirli değnek… Diyorum ya…

Devrim Kasimi: Evet.

Nur Banu Telci: Sihirli değnek yok ama bu sihirli değnek, herkesin kendisinde var.

Devrim Kasimi: Kendisinde, evet.

Nur Banu Telci: Bizler… Ne diyeyim? Sizlerden farklı değiliz. Bizler, sadece bu kendi hayatlarına uygulayabilen insanlarız.

Devrim Kasimi: Aynen.

Nur Banu Telci: ‘Kör talihim, kara bahtım, mahvoldum, yok oldum, böyle gelmişim, böyle giderim kaderim buymuş’ dersem… Evet, demeye devam ederim. Söz, büyüdür ama bu… Bunu ben nasıl dönüştürebilirim? Hani… Mesela çok güzel…

Devrim Kasimi: Doğru soru…

Nur Banu Telci: …astrolojik bir şey söyleyeyim; benim haritamda Güneş, Mars karem var. Bu otorite figürleri, eril enerjiyle savaşma, didişme enerjisi. Bunu ben, belirli bir dönem kullandım. Sonra kendi haritamı dönüştürmeye başladığımda ben, bunu içsel güç olarak kullanmaya başladım. Yani bitmeyen o enerji… Hani enerjin nasıl bitmiyor Banu? Bu şekilde bitmiyor. Ben, onu dönüştürdüm. Ne diyeyim?

Devrim Kasimi: İtici güç olarak kullandın aslında

Nur Banu Telci: Yönünü saptırdım. İtici güç olarak kullandım. Artık otorite figürleri veya eril enerjiyle didişmiyorum.

Uzmanın Megareform profil sayfasını incelemek için ; Devrim Kasimi

Kendisinin Instagram hesabını görmek için buraya tıklayınız.

Yorum Ekle

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.