Çağla Duygu Göç
Çağla Duygu Göç
Diyetisyen & Personal Trainer
Üyelik Süresi 12 ay
Maltepe / İstanbul
055 * * * * * * * * *
Beslenme ve Diyetetik bölümü okumaya lise hayatımda karar verdim. Hedefim; diyetisyen olup insanların hayatına dokunmak, hayatlarında güzel bir fark yaratmaktı. Bunun için önce 2013 yılında Kocaeli Üniversite’sinde Gıda Teknolojisi bölümünü okumaya başladım. Yiyecek-içecek üretimine ve kalite kontrolünün her adımına hakim olarak Gıda Teknikeri olarak mezun oldum. Ardından 2016 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü tam burslu olarak kazandım.

Eğitim-öğretim hayatım boyunca hep sporla iç içe oldum.
Sporla ilk tanışmam ilk okul yıllarımda profesyonel olarak voleybol ile ilgilenmemle başladı. Sonrasında 2 yıllık üniversite dönemimde fitness ve pilates ile ilgilenmeye başladım. 2018 yılında aldığım eğitimler sonrasında kurumsal bir spor salonunda fitness ve pilates eğitmeni, kişisel eğitmen olarak görev almaya başladım. Bu süreçte birçok üyemin hayatına spor disiplinini ve sağlıklı beslenme alışkanlığını aşılama fırsatını yakaladım.

Beslenme ve Diyetetik bölümümü okurken birçok eğitime ve seminere katıldım; yaptığım gönüllü ve zorunlu stajlarla kendimi geliştirmeye odaklandım.

Eğitim dönemimin 3. yılında Bahçelievler Yayla İlkokulu’nda 2. ve 3. sınıf öğrencilerine sağlıklı beslenmeyle ilgili 1 yıl boyunca eğitim verdim.

Bölümdeki son senemde bitirme tezimi, ilgi alanım olan sporcu beslenmesi üzerinde yapmak istedim ve “Düzenli Fiziksel Aktiviteye Sahip Bireylerin Beslenme Bilgi Düzeyi ve Besin Tüketim Kaydı” konusu üzerinde çalıştım.

2020 yılı itibarıyla mezun oldum ve meslek hayatıma başlayıp lisedeki hayalimi gerçekleştirerek, yüz yüze ve online olarak danışanlarımın hayatına dokunmaya diyetisyen olarak başladım.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.