İlayda Gürkan
İlayda Gürkan
Klinik Psikolog
Üyelik Süresi 1 yıl
Suadiye,İstanbul
Çocuk & Ergen / Yetişkin / Aile ve Çift Terapisi
Oyun Terapisi - Gelişim Takibi
Bireysel Psikoterapi
Online Terapi
📍İstanbul | Suadiye


İstanbul Biruni Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisansını tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji yüksek lisansına başlamış ve “Özgül Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrencilerin Akademik Başarılarını Etkileyen Bilişsel ve Motivasyonel Özellikleri ve PREP’in Etkinliği’ projesini tamamlayarak uzman klinik psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca çeşitli kurumlarda staj yapmıştır. Bunlar; Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Adile Mermerci Anadolu Lisesi, Aile Hastanesi, Zeytindalı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Pedamed Genç, Çocuk & Aile Akademisi, Biruni Üniversite Hastanesi, Bağcılar Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’dir. Aynı zamanda Oyun Terapisi, Aile ve Çift Terapisi, Wisc-r Zeka Testi, Stanford Binet Zeka Testi, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Moxo Dikkat ve Performans Testi, Çocuk Değerlendirme Testleri (AGTE, Bender Gestalt Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bourdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Good Enough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Kent EGY Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazırlık Testi, Peabody Resim-Kelime Testi, Porteus Labirentler Testi, Cattell Zeka Testi), Çocuklarda Tanı Koyma ve Anemnez Alma - Louisa Duss Psikanalitik Öykü Testi, Çocuklarda Tematik Algı Testi (C.A.T), Beier Cümle Tamamlama Testi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, Masal Terapi ve ATTENTIONER - Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Müdahale Programı eğitimlerini tamamlamıştır.

Yüksek lisans proje konusu olarak seçtiği özgül öğrenme güçlüğü alanına da yönelmiş, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği’nin düzenlediği 28 saatlik Disleksi Eğitici Eğitimi’ne katılmıştır. Aynı zamanda özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklara uygulanan Beyin Temelli Öğrenme’ye göre hazırlanan “Todi Cognit Bilişsel Müdahale Programı” uygulayıcısıdır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından verilen yetişkinlere yönelik "Bilişsel Davranışçı Terapi" eğitimine devam etmektedir.

Çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.