Lale Yılmaz
Lale Yılmaz
Nefes Eğitmeni-Minfulness Eğitmeni-Hava Diyetisyeni
Üyelik Süresi 1 yıl
İstanbul
053 * * * * * * * * *
Merhaba.

Ben Lale Yılmaz,

İzmir’de başlayan bir yaşam serüveninin içindeyim. Serüvenim 2 kız çocuğum ile taçlandı. Onlarla yaşamaya başladığım her gün bana yeni kapılar, farklı bakış açıları yarattı. Hatta diyebilirim ki; an be an onlarla çocukluğum ve gençliğimin yeniden farkına varmaya başladım.

Her ikisinin farklı karakterleri kendimle ve dış dünya ile olan ilişkilerimde, yaklaşımlarımda farklılıklar yarattı ve devam ediyor. Serüvenimin içinde farklılık yaratan ve her zaman desteğini, sevgisini hissettiğim sevgili eşimin de yer alması ayrıca şükür sebeplerimden. Aile üyemiz olan kedimiz Zeus’un da ayrı bir yeri var serüvenimde. Eşim ve küçük kızımın kedimiz olması konusundaki ısrarlı talepleri hayatımda bir yeni kapı daha açtı.

Çünkü kendimi bildiğim andan bu yana kedi fobisi olan bir kişi olarak cevabım hep “asla” idi. Ama bir gün neden asla dediğimi düşünürken buldum kendimi. Bu konuda profesyonel destek ile değişimin ilk adımını attım. 3 ay sonra bebek Zeus evimizdeydi.

Aldığım tüm eğitimlerde de öğrendiğim ve içimde hissettiğim bir şey var ki;

“HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR”

İnsan ilişkileri ve psikoloji her zaman ilgi duyduğum alanlar arasında oldu. Bu sebeple önce Sosyal Bilimler ön lisans, ardından Davranış Bilimleri Lisans eğitimimi tamamladım. 20 yıllık profesyonel iş yaşamımın ardından kendi bedenimle, ruhumla ve zihnimle ilgilenmek niyetindeyken yoga ile tanıştım.
Yoga yaparken hareketten ziyade felsefesinin daha çok ilgimi çektiğini fark ettim. Çünkü bir şeyler eksikti öyle hissediyordum. Yaptıklarım sadece egzersizden ibaretmiş gibi hissediyordum. Meditasyon konsantrasyonum ise yok denecek kadar azdı. Mindfulness temelli yoga ile tanıştım. İşte, aradığım buydu dedim kendime.

“Bedenin ve ruhun farkındalığı ile hareket etmek” keşfim ve aradığım buydu.

Tabi o arada nefesimle ve bedenimle de tanışmış oldum. Kendime merhaba demek yeniden doğmak gibiydi. Tüm bunların farkındalığı ile mindfulness kavramı ile tanışmak, bir bütün olarak ve son derece keyifli, heyecanlı eğitim sürecini arka arkaya başlattı. Öğrendiklerimi paylaşmak, sizlere aktarmak, kalplere dokunmak en keyifli yanlarından serüvenimin.

Serüvenimin içinde yaşadıklarım, kırgınlıklarım, öfkelerim, huzursuzluklarım, sevinçlerim, hayallerim, hedeflerim, arzularım, birikimlerim hepsi beni bugünlere taşıdılar. Bunların hepsi ve hayatımdaki herkes benim için ayrı ayrı kıymetlidir.

Başta da belirttiğim gibi bu serüvenimde yanımda olanlar, ayağıma dolanmaya çalışanlar, hepiniz ayrı ayrı yollar açtınız hayatıma. Hepiniz iyi ki varsınız, var olmaya devam edin ki yolları fark ederek yürümeye devam edeyim.

Yolumda ilerlerken yolumun üstünde olanlarla görüşmek için heyecanlıyım.

Sevgimle ….

Yorum Yaz

Yorum yapmak için siteye Giriş Yapın ya da Kayıt Olun

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.