Dilan Şengül
Dilan Şengül
Yoga ve Pilates Eğitmeni-Nefes Koçu
Üyelik Süresi 12 ay
İstanbul
905 * * * * * * * * *
Yıllarca “öyle bir iş yapmalıyım ki, hem kendime hem de bütüne bir faydam olmalı.” derdim. Çocukluğumdan beri spiritüel ve psikolojik olgulara olan merakım beni okumaya ve araştırmaya yönlendirdi. Amacım önce kendimi tanımak, hayattaki yerimi ve amacımı anlamaya çalışmaktı.
Bu süre zarfında önce yoga ve biraz daha zaman sonrasında nefes ile tanıştım.

Yoga Alliance (Yetişkin ve Çocuk), ICF onaylı Nefes Teknikleri Koçluğu, Kas ve Enerji Teknikleri (Miyoterapi) eğitimlerimi tamamladıktan sonra Lojistik sektöründeki kurumsal hayatımı bırakıp bedenime, ruhuma, zihnime iyi geldiğini hissettiğim ve gördüğüm; çalışmaları ve pratikleri olabildiğince fazla insanla paylaşıp dileyen herkese yardımcı olma niyetiyle çıktım yola.

Nefes, başıma gelen olaylar karşısında;
“Burda öğrenmem ya da görmem gereken nedir?” sorularını sormayı öğretti bana. Bilinçaltında farkında olmadığımız ve çoğu zaman bilinçsizce aldığımız kararların, şu an istediklerimizi yaratamamızdaki en büyük engel olduğunu fark ettirdi.

Yoga, zihnimin çalışma şeklini fark ettirip beden farkındalığı kazandırarak içimdeki evrenle bütünleşmem için yardımcı oldu. Hem fiziksel hem de içsel bir çalışma olması sebebiyle bedenim güçlenip esnekleştikçe hayata ve olaylara karşı bakış açımın ve davranışlarımın da doğru oranda geliştiğini gördüm.

Hayatında, düşüncelerinde, bedeninde bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyor ama hareket edemiyor ya da kısıtlanmış hissediyorsan, kendine daha da iyi gelmek istiyorsan, gelin bu yolda ilerlerken yolun tadını birlikte çıkartalım, birbirimize açtığımız alanda sınırlarımızı ve sınırsızlığımızı birlikte keşfedelim. 

Sevgiyle…

Uzmandan Teklif İste

Diğer İlanları İncele

© 2021 Megareform © Tüm hakları saklıdır.